Komple Diş Yaptırmak Fiyat 2023 - Ne Kadar Tutar? Tüm Detaylar
dişlerimi-komple-yaptirmak-istiyorum

Komple Diş Yaptırmak – Fiyat

Günümüzde, dişlerin sağlıklı ve estetik görünümü birçok insan için önemlidir. Ancak, diş sorunları zaman içinde ortaya çıkabilmekte ve bu sorunlar çeşitli diş tedavi seçenekleri gerektirebilmektedir. Eğer dişlerinizdeki çürük, kırık ya da başka sorunlar nedeniyle rahatsızsanız veya görünümlerinden memnun değilseniz, “dişlerimi komple yaptırmak istiyorum” düşüncesi aklınıza gelebilmektedir. Bu yazımızda, dişlerinizi yenilemek için uygulanan, tedavi süreçlerinin detaylarını ve 2023 yılında komple diş yaptırma fiyatları hakkında bilgi alacaksınız. Amacımız, sizin için en iyi seçeneği bulmanıza yardımcı olmaktır. İşte detaylar !

kaplama diş yaptırmak fiyat 2023

Dişlerimden Memnun Değilim. Dişlerimde Çapraşıklık Var!

Ancak sizde, “Dişlerimden memnun değilim. Dişlerimde çarpıklık var!” diyenlerdenseniz, bu makale tam size göre !  Öncelikle tüm diş tedavilerinde kronik ve alerjik problemlerinizin olmaması tüm diş tedavi sağlığı için çok önemlidir. Eğer bu tarzda problemleriniz varsa diş hekimleriniz ile bunları paylaşmanız tüm tedavi sürecinde hayati önem taşımaktadır. Ayrıca bilinmelidir ki, komple diş yaptırmak isteyen kişilerin hangi diş tedavisine uygun olduğu ağız içi röntgen ve CT üzerinden mutlaka kontrolü yapılarak kararı verilmelidir.

Diş çarpıklığı, dişlerin normal hizalamasının bozulması anlamına gelmektedir. Bu sorun, ağızda dar bir alan veya dişlerin doğru pozisyonda olmaması nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Diş çarpıklığı, ağız sağlığı için ciddi sonuçlar doğurabilen bir durumdur. Eğri veya çapraşık dişler, diş etlerinde enfeksiyonlara neden olabilmektedir. Aynı zamanda çiğneme fonksiyonunu engelleyebilmekte ve konuşmada zorluklara yol açabilmektedir. Diş çarpıklığına neden olan faktörler arasında genetik yatkınlık, çene yapısı, süt dişlerinin kaybı, yirmilik diş veya diş çürükleri de yer alabilmektedir. Ayrıca küçük yaşta, parmak emme, tırnak yeme gibi kötü alışkanlıklar da diş çarpıklığına neden olur.

Dişlerimi Komple Yaptırmak İstiyorum!

komple diş yaptırmak fiyat

Dişlerimi komple yaptırmak istiyorum derseniz tedavi seçenekleri arasında ortodonti tedavileri, diş plakaları kullanma, diş kaplama tedavileri bulunmaktadır. Ciddi çene bozukluklarında ise çene ameliyatı uygulamaları bulunmaktadır. Tedavi seçeneği, kişisel ihtiyaçlara ve duruma bağlı olarak değişebilmektedir. Bu tedaviler diş çarpıklığını düzeltmek, dişlerin görünümünü ve işlevselliğini arttırır. Ayrıca, daha sağlıklı ve estetik bir gülümseme elde etmenize yardımcı olmaktadır. Tedavi süreçleri ise seçilen tedavi metotlarına ve vakaya göre değişkenlik göstermektedir.

Tedavi seçenekleri arasında, diş teli veya diş plakaları kullanılması gibi ortodontik tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Diş teli, dişleri hareket ettirerek düzeltmeye yardımcı olur ve süreleri genellikle 1-3 yıl arasındadır. Diş plakaları ise, özellikle daha estetiğe önem veren kişilerin tercihidir.  Tedavi süreleri dişlerin konumlarına göre 3 ay ile 3 sene arasında değişmektedir.

Bir diğer tedavi seçenekleri arasında ise diş kaplama tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Teknolojinin de gelişmesiyle diş kaplama tedavileri, “gülüş tasarımı” veya “estetik gülüş tasarımı” isimlerini almıştır. Bu tedaviler, çarpaşık dişlerin tedavilerinde kullanılmaktadır. Bu tedavilerin sürecinde diş eti durumu, çene kemiğinde bulunan dişlerin çürük olup olmadığı ve ağız ve dişlerin pozisyonu,  komple diş yaptırmak isteyen kişiler için oldukça önemlidir. Öncelik diş eti sağlığı ve dişlerin sağlığı için gerekli diş tedavilerini yapmaktır. (Çürük dişin öncelikle tedavisi yapılması gibi.) Sonrasında ise gülüş tasarımı veya estetik gülüş tasarımı tedavileri uygulanabilmektedir. Genellikle süreleri 4-14 gün arasında tamamlanabilmektedir.


Ayrıca İlginizi Çekebilir : Merak Edenler İçin Gülüş Tasarımı

Çarpışık Dişlerde Kaplama Gerekli midir?

Bazı kişiler komple diş yaptırmak için diş teli tedavilerinin uzun sürmesi sebebiyle alternatif tedavilerin neler olduğunu öğrenmek isterler. Komple diş yaptırmak veya dişlerimi komple yaptırmak istiyorum diyen kişiler için diş hekimlerinin ilk tercihleri zirkonyum kaplama ve empress e-max ile uygulanan gülüş tasarımı diş tedavileridir. Son zamanlarda insanlar arasında popüler olan zirkonyum kaplama, empress e-max ile uygulanan gülüş tasarımı tedavi yöntemleri çarpışık diş tedavilerinde kullanılmaktadır. Sosyal hayatın birçok ihtiyacına da karşılık veren zirkonyum kaplama ve empress e-max diş tedavileri ile kişiler hem estetik hemde şık ve elegans bir gülümsemeye de sahip olabilmektedir. Diş teli tedavisi (saklı tel ve şeffaf plak tedavisi hariç.) estetik açıdan problem yarattığı ve uzun sürdüğünden dolayı bu tedavileri tercih edebilmektedir.

İlginizi Çekebilir : Zirkonyum Kaplama ile Doğal ve Estetik Gülüşlere Yelken Açın!

Ağzımda Diş Yok Ne Yapabilirim?

Dişler, ağız sağlığı ve beslenme açısından son derece önemlidir. Ancak genetik sebepler, travmatik olaylar veya ağız ve diş sağlığını önemsemeyen kişiler için diş kayıpları yaşanması olasıdır. Diş kaybı, ağız fonksiyonlarını etkileyebileceği gibi özgüveni de olumsuz etkileyebilmektedir. Bu durumda, kişiler komple diş yaptırmak isteyebilirler. Dişlerin tamamının yaptırılması, kişinin ağız sağlığını ve görünümünü iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Bu tedaviler, eksik dişler, çene kemiğinde hiç olmayan dişler için uygulanabilen geçici veya kalıcı olarak total protez dişler veya diş implantlarıyla sağlanmaktadır.

Total Protez (Takma Diş) Nedir?

Total protez, diş kaybı yaşayan bireylerin çene kemiğine oturan ve çiğneme fonksiyonlarını yerine getiren bir tedavi yöntemidir. Diş eti seviyesinin altında olan tüm dişlerin çekilmesi gerektiğinde veya çürük gibi diğer sorunlar nedeniyle tüm dişler çene kemiğinden alındığında kullanılmaktadır. Total protez, ağızdaki kemik dokusuna bağlı olarak hareket etmekte ve düzgün bir şekilde uygunlaştırılmazsa rahatsızlık ve ağrıya neden olabilmektedir.

İmplant Diş Tedavisi (Vidalı Diş) Nedir?

İmplant diş tedavisi, kaybedilen bir dişin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay bir kök ve üzerine sabitlenen protezler yardımıyla yeniden diş oluşturulması işlemidir. İmplantlar genellikle titanyumdan yapılmıştır ve cerrahi bir işlemle çene kemiklerine yerleştirilirler. İmplant, zamanla çene kemiği ile birleşerek güçlü bir bağ oluşturmaktadır. Bu sayede doğal dişler gibi hissedilmekte ve işlev görmektedir. İmplant diş tedavisi, protez veya köprü uygulanamayan durumlarda, tek diş ya da tam ağız revizyonlarında kullanılmaktadır. Bu yöntemle kişiler beslenme, konuşma ve estetik açıdan fonksiyonları tam olarak geri kazandırılabilmektedir. İyi bakım ve periyodik kontrollerle implant yapay diş kökleri uzun yıllar sağlıklı kalabilmektedir.
İmplantlar genellikle titanyumdan yapılmıştır. Çünkü titanyum insan vücudu tarafından biyouyumlu bir maddedir.

İmplantlar, farklı boyutlarda ve şekillerde mevcuttur. Boyut olarak, çapları 3 mm ile 7 mm arasında değişebilmektedir. Şekil olarak, en yaygın olanı silindiriktir. İmplantlar kemik yoğunluğuna, kalitesine ve tedavi gereksinimlerine göre seçilmektedir. İmplant seçimi, hastanın ağız yapısına, diş eti kalitesine, kemik hacmine ve durumuna göre yapılmaktadır. İmplant cerrahisi, lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Diş etleri bistüri yardımıyla kesilerek ve çene kemiği açılarak implantın doğru yere yerleştirilmesi sağlanmaktadır. İmplantın yerleştirilmesinin ardından, iyileşme süreci olan “osseointegrasyon” süreci gerçekleşmektedir. Bu süreç, yaklaşık 3-6 ay sürmekte ve implantın kemiğe güçlü bir şekilde bağlanmasını sağlamaktadır. Özellikle komple diş yaptırmak isteyen kişiler bu tedaviyi gönül rahatlığıyla görebilmektedir.


Komple Diş Yaptırmak Fiyat 2023

Komple diş yaptırmak fiyatları birçok faktöre bağlıdır. Bunlar arasında şunlar yer alır:

  • İmplant sayısı
  • İmplant tipi
  • Diş hekiminin deneyimi
  • Klinik konumu

Genellikle Türkiye’de komple diş yaptırmak fiyatları, 60,000₺ ile 225,000₺ (yaklaşık 2,100 ile 8,000 ABD Doları) arasında değişir. Bu, Avrupa veya Amerika Birleşik Devletleri’ndeki maliyetlerin çok altındadır.

Bizimle hemen iletişime geçerek, indirimli fiyatlarla komple diş yaptırma fırsatını kaçırmayın! Ücretsiz konsültasyon ve muayene için buraya tıklayarak bizlerle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Gülüş Galerimize göz atın


Bütün Dişlere İmplant Olur mu?

dişlerimi komple yaptırmak istiyorum

Çene kemiğinde hiç diş olmadığı durumlarda kişilerin, fonksiyonel ve estetik açıdan sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için bütün dişlerinin yeniden yerine konulması hayat konforu ve kalitesi açısından önemlidir. Komple diş yaptırmak istiyorum diyen kişiler için en uygun seçeneklerden bir taneside, implant tedavisidir. Total dişsizlik durumunda, her bir diş için ayrı bir implant yapmak gerekli değildir. Komple diş için ağız içi dişsiz vakalarda, üst çene için altı veya sekiz, alt çenede ise dört ila altı adet implant kullanılarak, kişilerin dişleri yeniden oluşturulmaktadır. Bu sistemlerle, eğer çene kemiği yoğunluğu da yeterliyse, bütün dişleri implant yaptırmak oldukça kolay bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi, hastaların fonksiyonel ve estetik açıdan sağlıklı bir yaşam sürdürmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda hayat kalitelerini arttırmaktadır. Ancak, implant tedavisi her zaman uygun olmamaktadır. Bu durumda öncelikle ağız yapısı ve kemik yoğunluğu gibi faktörler değerlendirilmelidir.

Size uygun tedavinin belirlenmesi ve tedaviler hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurun veya bizimle iletişime geçin.  Unutmayın ;

Gülümsemenin gücü her şeyi değiştirebilir. İnsanları birleştirir, sınırları kaldırır ve kalpleri açar. Gülümsemek kendine olan güveni arttırır, stresi azaltır ve mutluluğu yayar. Sen de hayatındaki herkesi etkilemek için gülümse! Unutma, bir gülümseme ile başlayan yeni bir gün senin için harika bir başlangıç olabilir.

AYRICA BAKINIZ : Uzun Ömürlü ve Sağlıklı Bir Gülümseme İçin İmplant Diş Tedavisi

Bizi İnstagram’dan takip edin: dentallaidturkey


Sıkça Sorulan Sorular

Ağızda hiç diş yoksa ne yapılır?

Ağızda hiç diş kalmadıysa, implant destekli sabit protezler veya hareketli protezler gibi çeşitli seçenekler mevcuttur.

Komple diş için kaç implant gerekir?

Komple diş yaptırmak için gereken implant sayısı, kişinin durumuna ve diş muayene sonuçlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genellikle tek çenede 4 ila 8’li sistemler kullanılmaktadır.

Tüm diş eksikliğine ne denir?

Tüm diş eksikliğine bilimsel olarak anodonti denir.

Komple diş kaplama ne kadar sürer?

Komple diş kaplama işlemi, seçilen tedavi yöntemine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Diş laboratuvarı olan bir diş kliniğinde tedavi görüyorsanız tedavi süresi kısalabilmektedir. Genellikle tedaviler 2 ila 3 seansta tamamlanmakta ve her seansta yaklaşık 1-2 saat sürmektedir.

Komple diş yaptırmak ne kadar tutar?

Tam fiyat, ancak diş hekiminin hastayı muayene ettikten sonra belirlenebilmektedir. Fiyat, hastanın şikayetleri, ağız yapısı ve tedavi sonrası beklentileri gibi birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı fiyat bilgisi ve randevu için lütfen kliniğimiz ile iletişime geçin.

Komple diş yaptırmak fiyatları sigorta tarafından karşılanır mı?

Genellikle komple diş yaptırmak fiyatları sigorta tarafından karşılanmaz. Ancak, Türkiye’deki bazı klinikler tedavi maliyetini birkaç ay boyunca yaymanıza yardımcı olan finansman seçenekleri sunarlar.

WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.