Dental Volumetrik Bilgisayarlı Tomografi - İstanbul Diş - Dentallaid

Dental Volumetrik Bilgisayarlı Tomografi

Dentallaid » Dental Volumetrik Bilgisayarlı Tomografi

Dental volumetrik tomografi, diş kliniklerinde ve hastanelerde kullanılan bir cihazdır. Volumetrik bilgisayarlı tomografi cihazı; implant planlamalarında, gömülü diş tedavisinde, çenedeki tümör veya kistlerin görüntülenmesinde, kemik ve kök kırıklarının görüntülenmesi ve tespitinde ve travma vakalarında kullanılmaktadır. Gelişmiş bir teknoloji olduğundan her hastanede ya da klinikte bulunmamaktadır. Diş Tomografisi çektirmeyi planlıyorsanız, herhangi bir kliniği tercih etmeden önce dental volumetrik bilgisayarlı tomografi çeken yerler araştırması yapabilirsiniz. Peki, dental volumetrik bilgisayarlı tomografi nedir?

Dental Volumetrik Bilgisayarlı Tomografi Nedir?

Dental volumetrik tomografi cihazı, radyolojik teşhis yöntemi olarak kullanılmaktadır. X-ışını teknolojisi kullanılarak incelenmek istenilen bölgenin görüntüsünü alır. Bu görüntü sayesinde normal röntgende görülemeyen kemik ve doku detayları görülebilicektir. Bu diş tomografisi sayesinde hastaya uygulanacak tedavinin başarı oranı artmış olacaktır Cihaz, hastanın ağız yapısı hakkında daha net bilgiler sunduğu için tedaviye karar verme süreci de netleşir. Bu sayede diş hekimleri tedaviye daha erken başlar.

dis tomografisi

Teşhis ve Tedavi

Dental volumetrik bilgisayarlı tomografi uygulaması farklı tedavilerde kullanılabilmektedir. Bunları sıralamak gerekirse;

  • İmplantolojide yani implant planlaması, kemik kalınlığı tespiti veya sinüs tabanına olan mesafenin belirlenmesinde kullanılabilirler.
  • Periodontolojide yani diş kemiğinin kalınlığı, doku tespiti ve implant geri alınması gibi işlemlerde
  • Endodontide yani kök kanal işlemlerinde
  • Ortodontide yani dişler arasındaki ilişkide, ankiloz ve rezorbsiyon için kullanılabilmektedir.

Diş hekimi, hastanın yukarıda sıralandığı üzere diş problemlerine dental volumetrık bilgisayarlı tomografi ile teşhis koyabilmektedir. Dentallaid Diş Kliniği, gelişmiş teknolojik cihazları ile ön plana çıkar. Dental volumetrik tomografisi çektirmek ve diş tedavinizi en iyi şekilde ilerletmek  istiyorsanız Dentallaid Diş Kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.


WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.