Empress E-max Diş Tedavisi - İstanbul Diş Kliniği - Dentallaid

Empress E-max

Dentallaid » Empress E-max

Dişlerde meydana gelen sararma, çatlak veya kırılma, gelişmiş diş estetiği sayesinde tedavi edilebilirler. Tedavi edilmek için uygulanabilecek birçok işlem vardır. E max diş tedavisi de bunlardan biridir. Belli başlı sebeplere bağlı olarak dişler sararabilir, çürüyebilir ya da hasar alabilir. Tüm bunlar hem sağlıksal hem de estetiksel anlamda kişiyi olumsuz etkiler. E max diş porselen kaplama ile bu olumsuz etkilerden uzaklaşabilirsiniz. E max nedir?

Empress E-max Nedir?

E max empress nedir? E max empress, bir kaplama tedavisidir. Empress kaplama, metal altyapı kullanılmadan cam destekli porselenden üretilir. Yani, empress kaplama dayanıklılığı artırılmış bir porselendir. Halk arasında ‘’full porselen’’ olarak bilinen e max empress, estetik olarak en gelişmiş kaplamalardır. Bilgisayar destekli tarayıcı ve yazıcı simtemler ile oluşturulurlar. Seramik yapısı nedeniyle özellikle ön dişlerde tercih edilmektedir. ‘’Zirkonyum kaplama mı empress mi?’’ sorusu, kaplama yaptırmayı düşünen hastalar tarafından sıkça sorulur. E max zirkonyum farkı ise, kullanılan materyalden kaynaklanır. Farklı malzemelerden üretilen kaplama çeşitleridir. Zirkonyum, metal element özellikleri gösterirken e max tamamen porselendir. Daha çok teknik hassasiyet gerektirdiğinden her diş kliniğinde yapılmamaktadır. Hastaya hangi kaplama çeşidinin uygulanacağına diş hekimi karar verir. 

Empress E-Max Nasıl Uygulanır?

Empress diş kaplamalar, laboratuvar ortamında hazırlanır. Bilgisayar desteği ile üretilebilirler. Üretim aşaması başlamadan önce hastanın dişlerinin fotoğrafı çekilmelidir. Fotoğraf çekimi yardımıyla dijital ölçü alımı yapılacaktır. Diş üzerine aşındırma işlemi yapılır ve sonrasında aşındırılmış haliyle yeniden ölçü alınır. Bu ölçülere göre empress diş kaplamalar hazır hale getirilirler. Hastaya özel hazırlanan kaplama dişler, hastanın dişlerine yapıştırılacaktır. Tedavi süresi, kaç dişe kaplama yapılacağına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Özellikle tek diş için ortalama tedavi süresi 35- 40 dakikadır. 

e max nedir porselen

Kimlere Uygulanır?

E max diş tedavisi, beyazlatma işlemi ile sonuç alamamış kanal tedavili dişlere uygulanır. Özellikle dişlerde yaş almaya bağlı meydana gelen sararmalarda da tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi, tek dişe yapılan olan kaplamalarda da tercih edilmektedir. Şayet tek diş üzerine kaplama uygulatmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir estetik işlemidir. Ayrıca ağız ve gülüş estetiğini bozan ön dişler için de uygulanan bir tedavi yöntemidir. Empress işlemi özellikle ön dişlere tercih edilmektedir. Yukarıda sıralanan problemlere sahip hastalar, bu tedavi için diş hekimi ile görüşebilirler. 

Tedavinin Avantajları Nelerdir?

Bu tedavinin en büyük avantajı, doğal diş görünümü sunmasıdır. Işık geçirgenliği çok iyi olduğu için doğal dişe yakın bir görünümü vardır. Bu nedenle dişlerinize kaplama yaptırsanız bile doğal bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Diş eti seviyesinde mor veya gri renkleştirme oluşturmaz. Zirkonyum ve metal kaplamalar yapılırken hasranın dişi çok fazla aşındırılabilmektedir. Empress e max tedavisinde ise metal altyapılı kaplamalara oranla çok daha az aşındırma yapılmaktadır. İçerisinde metal malzemesi bulunmadığı için kaplama yaptıran kişiler, alerjik reaksiyon göstermez. Sıcak veya soğuk besinleri tüketirken sızlama yaşamazsınız. Çünkü Empress kaplamanın sıcak ve soğuk iletkenliği çok düşüktür. 

Empress E-Max Sonrası Süreç Nasıldır?

Tedavi sonrası hastanın ağız bakımına dikkat etmesi çok önemlidir. Kaplamanın işlevini yerine getirebilmesi için en önemli şey; günde iki kez dişleri yumuşak bir şekilde fırçalamak, ağız bakım suyu ve diş ipi kullanmaktır. Bunun yanı sıra diş hekiminizin tavsiye ettiği aralıklarda kontrole gidebilirsiniz. Empress kaplamanın kontrolü dışında da rutin bir diş kontrolü oluşturmalısınız. Dişlerde veya diş etlerinde oluşabilme ihtimali olan hastalıkların önceden fark edilip tedavi edilmesi için düzenli diş hekimi kontrolü çok daha büyük öneme sahiptir.

Empress E-Max Fiyatları 2022

Empress e max diş fiyatları 2022 yılında, tedavi alacağınız hastaneye, doktora, kaç tane dişinizi kaplattıracağınıza ve diğer ağız hastalıklarınıza bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Dentallaid Diş Kliniği, gelişmiş diş  hekimi teknolojilerine sahiptir ve empress kaplama tedavisi yapmaktadır. Sağlıklı gülüşlere kavuşmak, alanında uzman hekimlerden Estetik diş fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir, bizlerle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.


WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.