Estetik Diş Hekimliği - Dentallaid

Estetik Diş Hekimliği

Dentallaid » Estetik Diş Hekimliği

Genetiksel veya sonradan olmak üzere kişi, diş ve diş eti sorunlarına sahip olabilir. Diş hastalıkları hem sağlık açısından hem de estetik açısından kişiyi olumsuz etkilemektedir. Örneğin beyazlığını kaybetmiş dişler ya da diş eksikliği hem sağlıksal hem de estetiksel bir problemdir. Bu ve bunun gibi ağız ve diş problemlerinin tedavisi elbette mümkündür. Diş hekimi estetik yapabilir mi?  Hekiminiz, ağız, diş tedavisinin yanında ağzın ve dişlerin daha güzel görünmesi için estetik işlemleri uygulayabilir. Ayrıca Estetik diş hekimliği, dişlerde meydana gelen sağlıksal sorunları tedavi etmenin yanı sıra diş hastalıklarının meydana getirdiği estetiksel bozuklukları da tedavi eder. 

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik diş hekimliği nedir? Bireyin ağız ve diş sağlığını sağlayan ve bunun yanı sıra hastanın iyi bir ağız görüntüsü kazanmasını sağlayan diş hekimliği alanıdır. Estetik diş hekimi, farklı metodlar ve tedaviler uygulayarak hastanın ağız ve dişlerinin daha estetik bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Estetik diş tedavileri; hastanın ihtiyacına binaen uygulanır. Bu nedenle yapılan işlemlerin çoğu hastaya özel uygulamalardan oluşur. Estetik diş kliniği ise estetik diş tedavilerinin diş estetisyenleri tarafından uygulandığı diş hekimliği binasıdır. Özellikle estetik diş hekimliği kapsamında birden fazla farklı işlem uygulanabilmektedir. 

Estetik Diş Hekimliği Nasıl Uygulanır ?

Estetik diş hekimi, hastanın ihtiyacına bağlı olarak birçok tedavi yöntemine başvurabilmektedir. Peki, estetik diş hekimliğinde kullanılan yöntemler nelerdir? Adeviz (Bonding) tedavisi, estetik diş kliğinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Adeviz sistemleri; diş aralarındaki boşlukların doldurulması, kırık dişlerin doldurulması ve diş beyazlatma uygulamalarında başvurulan tedaviyi kapsar. Estetik diş dolgusu olarak bilinen kompozit dolgu ise hasar almış veya çürümüş dişler diş tonuna çok yakın olan porselen dolgu işlemidir. Bunun yanında estetik diş dolgusu kaplama, eksik dişin diş tonuna çok yakın kaplama tedavisidir. Estetik diş kaplamaları; zirkonyum, empress ve porselen olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Hangisini tercih edeceğiniz dişlerinizin durumuna bağlı olarak değişmektedir. Estetik diş tedavisi kapsamında uygulanan bir diğer işlem ise pembe estetiktir. Pembe estetik, diş etinden kaynaklanan problemlerin çözülmesi işlemidir. Diş eti fazlalığı ya da çekilmesi gibi durumlarda başvurulabilen bir tedavidir. 

estetik diş hekimliği nedir

Kimlere Uygulanır ?

Çeşitli sebeplere bağlı olarak dişlerde meydana gelen renk değişimine sahip kişiler estetik diş hekimliği alanına dahil olan diş beyazlatma tedavisini alabilirler. Travma veya çürük nedeniyle kırılan dişlerde estetik diş hekimi müdahalesiyle sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Çapraşık ya da ayrık dişlerin tedavi edilmesinde de estetik diş hekimliğine başvurmalısınız. Diş etinde meydana gelen çekilme ya da diş eti fazlalığı gibi şikayetlere sahip kişiler alanında uzman bir estetik diş hekimiyle muhteşem ve sağlıklı gülüşlere sahip olabilirsiniz. 

Estetik Diş Hekimliği Avantajları Nelerdir ?

Estetik diş tedavisi sonrası diş ve diş etinde meydana gelen tüm sağlıksal sorunlardan kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra estetik diş tedavisi sonrası doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Gerek dolgu gerek kaplama gerekse diş beyazlatma işlemleri sonrası doğal ve sağlıklı görünüm söz konusudur. Estetik diş hekimleri uyguladıkları bu işlemlerle hastaya doğal ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Özellikle estetik diş tedavilerinin en büyük avantajı, tedavi sonrası hastaya özgüvenli bir gülüş kazandırmasıdır.

Sonrasında Süreç Nasıldır?

Estetik diş tedavisi denildiğinde akla birçok işlem gelir. Her bir işlemin tedavi sonrası süreci farklıdır fakat ortak bazı faktörler bulunmaktadır. Bunlardan ilki, tedavi sonrası ağız bakımıdır. Hangi estetik diş tedavisini almış olursanız olun ağız hijyeninize dikkat etmeniz gerekir. Günde sabah ve akşam olacak şekilde iki kere dişleri fırçalamak, diş ipi ve ağız bakım suyu kullanmak önemli ağız bakım aktiviteleridir. Bunun yanı sıra tedavi sonrası düzenli aralıklarla diş kontrolüne gitmek de epey önemlidir.

 

Estetik Diş Hekimliği Fiyatları 2022

Estetik diş fiyatları, diş veya diş etlerinize hangi işlemi yaptırdığınıza bağlı değişmekle beraber tedavi aldığınız kliniğe, kullanılan malzemelere ve diş hekiminize bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Sağlıklı gülüşlere kavuşmak, alanında uzman hekimlerden Estetik diş fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir, bizlerle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.


WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.