Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2023 - Hızlı Randevu Al
zirkonyum-kaplama-fiyatlari-2023

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2023

Diş estetiği son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Özellikle zirkonyum dişler, insanların diş sağlığına daha fazla önem vermeleriyle birlikte tercih edilen diş estetiği uygulamaları arasında yerini aldı. Peki zirkonyum diş fiyatları konusunda ne biliyoruz? Bu yazıda, zirkonyum diş fiyatları 2023 ve diş kaplama fiyatı gibi konuları mercek altına alacağız. Ayrıca, İstanbul Mecidiyeköy’de bulunan diş kliniğimiz ile aşağıdaki whatsapp butonuna tıklayarak iletişime geçebilirsiniz. Kişiye özel zirkonyum kaplama fiyatı hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir ?

zirkonyum kaplama fiyatları 2023

Zirkonyum diş kaplama, özellikle dişlerdeki şiddetli çürükler, kırılmalar ve renk bozukluklarının giderilmesi için sıklıkla uygulanan bir diş kaplama yöntemidir. Yüksek mukavemet ve direnç özellikleri ile bilinen zirkonyum, renk değişimi göstermemekle beraber, çatlama, kırılma veya ezilme gibi deformasyonlara karşı oldukça dirençlidir. Bu nedenle zirkonyum, diş restorasyonu için kullanılan ideal bir altyapı malzemesidir. Son yıllarda geliştirilen monolitik formları, doğal diş görünümüne yakın bir şeffaf görünüm sağlamasıyla da dikkat çekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Monolitik Zirkonyum Nedir?

Ayrıca, diş sıkma, diş gıcırdatma, yanlış kapanma ve sert nesnelerin çiğnenmesi gibi nedenler de diş şeklinin bozulmasına ve boyutların küçülmesine yol açabilir. Bu durumlarda doğal dişlerle benzerlik göstererek estetik bir görünüm sağlayan zirkonyum kaplama, bu tarz sorunların çözümü için kullanılmaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplamalarının Avantajları Nelerdir?

zirkon

Zirkonyum diş kaplamaları son yıllarda diş hekimliği alanında sıkça tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Estetik bir gülüşe sahip olmak isteyenler için zirkonyum, doğal diş rengine yakın bir alaşımdan yapıldığı için oldukça doğru bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca, zirkonyum diş kaplama yapılırken metal kullanılmadığı için metale alerjisi olan hastalarda rahatlıkla uygulanabilir.

Zirkonyum diş kaplamalarının bir diğer avantajı da diş dokusuyla uyumunun yüksek olmasıdır. Uygulama sırasında diş etinde morarma ya da renklenme gibi şikayetler yaşanmaz. Diş eti çekilmesi de zirkonyum diş kaplaması uygulamasından sonra ortaya çıkmaz.

Zirkonyum diş kaplamaları, değiştirilmek istendiğinde ana dişe zarar vermeden işlem yapılabilmesiyle de fark yaratır. Aynı zamanda, doğal diş rengine ve yapısına yakın bir sonuç vermektedir. Ağız içinde sağlam ve uzun ömürlü bir diş kaplama uygulamasına olanak sağlar.

Zirkonyum diş kaplamaları, çene kemiği ve diş gelişimi tamamlamış bireyler arasında yaygın bir tercih haline gelmiştir. Bu tedavi seçeneği, başlangıçta diş eti hastalığı bulunmayan bireyler için uygundur. Yapılması planlanan klinik muayenede diş çürüğü veya diş eti problemleri tespit edilirse, öncelikle bu sorunların tedavi edilmesi gerekmektedir.

Zirkonyum kaplama fiyatları ise, diğer diş kaplama seçeneklerine kıyasla rekabetçi fiyatlarıyla dikkat çeker. Bu durum, tedaviyi tercih eden hastalara hem estetik açıdan memnuniyet verir. Aynı zamanda da bütçelerine uygun bir çözüm sunar.

İlginizi Çekebilir : Sağlıklı Dişin Rengi Nasıl Olmalıdır ?

Zirkonyum Kaplama Özellikleri

Estetik bir görünüm açısından görünümüne önem veren hastalar tarafından tercih edilen zirkonyum kaplama, zirkonyum materyali, sağlamlığı ve doğal beyaz rengi gibi özellikleri sayesinde diğer restoratif materyallere göre avantaj sağlamaktadır. İşte zirkonyum diş kaplamasının diğer özellikleri;

 • Zirkonyum diş kaplamaları özel fırınlama işlemlerinden geçirilerek sağlam bir yapıya sahip olurlar. Aynı zamanda çatlamaya, kırılmaya ve aşınmaya karşı sağlam ve dirençlidirler.
 • Zirkonyum materyali yapısında metal içermez ve korozyona karşı çok dirençlidir.
 • Zirkonyum diş kaplamaları doğal diş minesi gibi ışığı geçiren bir yapıya sahiptir. Bu özelliğinden dolayı, dişlerin doğal beyaz rengine yakın bir renkte görünmesini sağlar.
 • Zirkonyum düzenli bakımı ve kontrolleri yapıldığı taktirde, materyali uzun ömürlüdür. Bu şekilde daha uzun süre güvenle kullanılabilmektedir.
 • Zirkonyum diş kaplamalarının ısı geçirgenliği çok düşüktür. Bu nedenle, sıcak ve soğuk hassasiyeti yaratmaz.
 • Zirkonyum diş kaplamalarının yüzeyi parlak ve pürüzsüzdür, bu nedenle plak birikimi oluşmaz.
 • Diş etine uyum sağlayarak diş eti sağlığına olumlu katkıda bulunmaktadır. Biyo uyumluluğu yüksektir.
 • Metal içermediği için, alerjik reaksiyon riski yoktur.
 • Zirkonyum diş kaplamalarında renk değişimine çok az rastlanır. Aynı zamanda, doğal dişlere kıyasla daha az renk değişimi yaşanır.

Zirkonyum diş kaplamaları estetik görünüme önem veren hastalar tarafından tercih edilen bir restoratif diş tedavisidir. Sağlamlığı, doğal beyaz rengi, uzun ömrü ve hijyenik özellikleri sayesinde diğer materyallere göre avantaj sağlar. Eğer siz de daha sağlıklı, estetik ve dayanıklı bir diş tedavisi arıyorsanız, zirkonyum kaplama fiyatları konusunda kliniğimizden yardım alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Zirkonyum Kaplama Nedir ? Nasıl Yapılır ?

2023 Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Nelerdir?

TDB’nin 2022 yılında belirlemiş olduğu 2023 yılı için zirkonyum kaplama fiyat listesi aşağıdaki gibidir.

İşlem AçıklamasıFiyatı (TL)Fiyatı (KDV)
Zirkonyum Kuron Kaplama (Akrilik) 2.388,892.580,00
Zirkonyum Kuron Kaplama ** (Seramik) 2.666,672.880,00
İmplant Üstü Zirkonyum Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç) 3.245,373.505,00
Laminate Veneer Kompozit2.120,372.290,00
Laminate Veneer (Akrilik)2.777,783.000,00
Laminate Veneer (Seramik)7.120,377.690,00
Jaket Kuron (Akrilik)1.949,072.105,00
Jaket Kuron (Kompozit)1.777,781.920,00
Tam Porselen Kuron (Metal Desteksiz)5.935,196.410,00
Döküm Post Core (Pivo) (Üst Yapı Hariç)1.819,441.965,00
Geçici Kuron (Tek Diş İçin)532,41575,00
Kuron Sökümü (Tek Sabit Üye İçin)449,07485,00
Düşmüş Kuron ve Köprü Yapıştırılması (Her Sabit Üye İçin)296,30320,00
Kuron Köprü Tamiri * (Her Üye İçin)1.333,331.440,00
Kıymetli metal ve zirkonyum ücreti hariç

                                     
TDB’nin vermiş olduğu bu fiyat aslında bizlere gerçek bir rehberdir. Bu tarife her yıl sonunda güncellenmekte ve diş laboratuvarı masrafı olan zirkonyumları içermemektedir.
Detayları, Türk Diş Hekimleri Birliğinin sitesine girerek veya buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Fiyat Araştırması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

zirkonyum diş fiyatları

Zirkonyum kaplama, günümüzde diş tedavisinde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Zirkonyum kaplama fiyatlarını araştırmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı faktörler vardır. İlk olarak hizmet kalitesi oldukça önemlidir. Zirkonyum kaplama tedavisinin uygulanması planlanan klinikte kullanılan malzemelerin kalitesi, işlemin başarısı için belirleyici bir faktördür.

Ayrıca deneyimli ve uzman diş hekimleri tarafından uygulanması da son derece önemlidir. Bu nedenle, zirkonyum kaplama yaptırmadan önce diş hekiminin deneyimini ve uzmanlığını mutlaka araştırmanız gerekir.

Klinik donanımı da zirkonyum kaplama tedavisinde büyük bir rol oynamaktadır. Gelişmiş teknolojiler ve cihazlar sayesinde işlem daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Tabii ki, fiyat da seçim yaparken dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Ancak en ucuz seçeneği değil, uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet sunan bir klinik seçmek daha mantıklı olacaktır. Bu konuda kliniğimiz ile iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Son olarak, zirkonyum kaplama yaptırdığınız klinikten garanti almak da oldukça önemlidir. Bu sayede olası bir sorunda ücretsiz tedavi olma imkanına sahip olabilirsiniz. Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak, size en uygun zirkonyum kaplama fiyatları ve hizmeti sunan bir diş kliniği seçebilirsiniz.

Ayrıca İlginizi Çekebilir: Hollywood Gülüşü Estetiği ile Starlar Gibi Gülümseyin !

SGK Zirkonyum Dişi Karşılıyor mu ?

Diş kaplama işlemleri arasında zirkonyum kaplama işlemi de bulunan bazı diş tedavileri SGK tarafından karşılanmaktadır. Ancak, SGK’nın ödeme listesinde yer alan malzemelerin kullanımı ile yapılan bu işlemler, belli şartlara ve sınırlamalara tabidir.

SGK’nın kapsamında olan zirkonyum kaplama ücretleri genellikle yalnızca ön dişler için uygulanan birinci sınıf porselen kaplamaların fiyatlarından daha düşüktür. Ayrıca, SGK sadece belirli durumlarda zirkonyum kaplama tedavisini karşılamaktadır. Örneğin, diş eti hastalıkları veya diş çürükleri gibi sağlık sorunları nedeniyle diş kaybı yaşandığında, SGK kapsamında zirkonyum kaplama tedavisi yapılabilmektedir. Bunun dışında, SGK estetik amaçlı herhangi bir tedavinin ücretini karşılamaz.

AYRICA BAKINIZ: Kliniğimizde Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar | Gerçek Hasta Yorumlarına Gözatın.

Zirkonyum Kaplama Fiyatı Hakkında Merak Edilenler

zirkonyum

Zirkonyum diş kaplamaları, son yıllarda estetik görünümü ve dayanıklılığı nedeniyle popüler bir seçenek haline gelmiştir. Ancak, zirkonyum kaplama fiyatı konusunda net bir cevap vermek zordur. Çünkü fiyatlar birçok faktöre bağlıdır. Zirkonyum kaplama fiyatını belirleyen önemli faktörler ;

 • Tedavi kişilere özel olduğundan dolayı, ağız ve diş durumuna,
 • Diş teknisyeni ve diş laboratuvarının çalışma masrafına,
 • Kaliteli malzemeye,
 • Alanında uzman diş hekimine gibi durumlar tedavi masrafını doğrudan etkilemektedir.

Ayrıca;

Bir diğer önemli faktör ise tedavi süresidir. Zirkonyum kaplama tedavisi, klinik ile laboratuvarın iş birliği gerektirdiği için tedavidir. Klinik muayene randevusu planlanmadan önce kliniğin ve laboratuvarın takvimi ayarlanmalıdır. İş planı yapılmalıdır. Zirkonyum diş kaplama tedavisi, diş eti hastalığı veya kanal tedavisi gerektirmeyen kişiler için 5 gün içerisinde tamamlanabilirken, daha karmaşık vakalarda ise 7- 14 gün sürebilmektedir.  Bu süreye prova günlerinin de eklenmesi gerektiğini unutulması tedavi sağlığı açısından önem taşımaktadır.

Kliniğimizde zirkonyum kaplama işlemleri uzman diş hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu sayede müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmaktayız. Ancak, İstanbul gibi büyük bir şehirde birçok seçenek olduğu için fiyatlar konusunda da rekabet içerisindeyiz.

Fakat unutmayın ki ucuz fiyatlar her zaman kaliteli hizmet anlamına gelmez. Kliniğimizde sunduğumuz fiyatlar, kliniğimize ait diş laboratuvarı sistemi, kaliteli malzemeler ve uzman hekimlerimizden oluşan ekibimiz ile orantılıdır.

Eğer siz de sağlıklı ve estetik bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız, zirkonyum kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki butonlardan birine tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman kadromuz sizleri bekliyor! Gülümsemeniz sizin kişiliğinizin bir yansımasıdır ve güzel bir gülüş, kendinize olan özgüveninizi artırır. Eğer dişlerinizde çarpıklık veya renk sorunları varsa, zirkonyum kaplama ile sağlıklı ve doğal bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Hayatınızı değiştirecek bu adımı atmak için bugün bize ulaşın. Kusursuz bir gülüşe sahip olmanın keyfini çıkarın!

AYRICA BAKINIZ : Karar vermeden önce Zirkonyum Öncesi Sonrası Fotoğraflarını İnceleyin !

Bizi Instagram’dan takip edin: dentallaidturkey


Zirkonyum Kaplama Fiyatları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Zirkonyum diş neden pahalı?

Tedavi, yüksek dayanıklılıkları, doğal görünümleri ve uzun ömürleriyle oldukça popülerdir. Zirkonyum malzemesinin kendisi oldukça pahalı olmakla beraber işlem süreci de diğer malzemelere göre daha uzundur. Ayrıca, zirkonyum dişlerin üretimi için özel ekipmanlar ve teknikler gerektirir, bu da maliyeti arttırmaktadır.

Zirkonyum herkese yapılır mı?

Zirkonyum dişler herkese yapılamaz. Ön muayene ve röntgen kontrolleri üzerinden, ağız sağlığınızı değerlendirerek size en uygun diş çözümünü önerilmesi doğrudur.

Zirkonyum yapılan diş çürür mü?

Eğer düzenli bir ağız ve diş bakımı yapılmazsa, ana dişlerinizde çürüme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle, diş sağlığınızı korumak için dişlerinizi düzenli olarak fırçalamak, diş ipi kullanmak ve düzenli kontroller tedavi sağlığı açısından önem taşımaktadır. Unutmayın ki, sağlıklı dişler güzel gülüşünüzün temelidir. Düzenli bakım ile bu güzel gülüşünüzü uzun yıllar koruyabilirsiniz.

Zirkonyum dişe kaç günde alışılır?

Zirkonyum dişe alışma süresi kişiden kişiye değişebilmektedir. Bazı insanlar hemen uyum sağlarken, diğerleri birkaç gün veya hafta sürebilmektedir. Çok nadir durumlarda, zirkonyum dişlere alerjik reaksiyonlar oluşabilmektedir. Ancak bu durum oldukça enderdir.

En iyi diş kaplaması nedir?

Diş kaplama seçenekleri arasında, en sık sorulan soruların başında porselen mi zirkonyum mu diş kaplaması tercih edilmeli sorusu gelmektedir. Görünüm açısından estetik bir görüntü ve diş eti sağlığına daha faydalı olduğundan dolayı, günümüzde çoğunlukla zirkonyum diş kaplamaları tercih edilmektedir.

Zirkonyum kaplama fiyatları nelerdir?

Zirkonyum kaplama fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu faktörler arasında tedavi yapılması planlanan diş sayısı, veya diş laboratuvarının tek diş için çalıştığı fiyatlar, diş hekiminin deneyimi ve kullanılan malzemenin kalitesi yer alır. Genel olarak, vakadan vakaya değişiklik gösteren zirkonyum kaplama fiyatları, 1.500 Türk Lirası ila 3.000 Türk Lirası arasındadır.

WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.