Invisalign - Şeffaf Diş Plağı Fiyatları- İstanbul Diş Kliniği

Invisalign – Şeffaf Diş Plağı

Dentallaid » Invisalign – Şeffaf Diş Plağı

Bazı dişlerin formu çarpıktır. Çarpık dişlerin birçok sebebi vardır. Çarpık dişlerin başlıca sebebi genetik faktörlerdir. Ailede çarpık, yamuk dişlerden oluşan ağız yapısı baskın ise kişiler, çarpık dişlere sahip olabilirler. Bunun yanı sıra hatalı diş çekimi ve çene kemiğindeki problemler de çarpık diş nedenleri olarak gösterilmektedir. Çarpık dişlerden oluşan ağız yapısı yüzünden kişide, konuşma bozuklukları ve telaffuz sıkıntıları görülebiilmektedir. Çarpık dişlerin tedavisi mümkündür. Bu dişlerin düzeltilmesi için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Invisalign tedavisi, çarpık ya da ayrık dişleri düzeltmede kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Klasik metal veya porselen diş telleri yerine invisalign işe yarar mı? Peki şeffaf plak ile diş düzelir miŞeffaf Diş Plağı (Invisalign) fiyatları nedir?

Şeffaf Diş Plağı Tedavisi (Invisalign) Nedir ? 

Öncelikle invisalign tedavisi; çarpık ya da ayrık dişleri düzeltmek için kişiye özel invisalign hastaya uygulanmasıdır. Üç boyutlu bilgisayar teknolojisiyle üretilen şeffaf plaklar için yüksek teknoloji ürünüdür denilebilir. Şeffaf Diş Plağı teli işlevi görür. Klasik metal veya porselen teller kullanılmadan kişiye özel hazırlanan bu plaklar, dişlerin istenilen yönde kaymasını ve düzgün bir forma kavuşmasını sağlar. 

Invisalign invisalign fiyat  şeffaf diş plağı diş şeffaf plak fiyatları

Şeffaf Diş Plağı Tedavisi (Invisalign) Nasıl Uygulanır? 

Diş hekimi, çarpık veya ayrık diş şikayetiyle gelen hastadan diş ve ağız ölçüsü alır. Diş ölçüsü, üç boyutlu tarayıcı tarafından taranmalıdır. Plak, üç boyutlu yazıcılar tarafından hazırlanır. Hastanın ulaşacağı nihai sonuç, diş hekimi tarafından hazırlanan simülasyon aracılığı ile gösterileceltir. Invisalign kaç ay kullanılır? Invisalign süresi, hastanın dişlerinde bulunan problemin boyutuna bağlı olarak değişir. Orta dereceli problemlerin tedavisi, bir ya da bir buçuk yıl sürebilmektedir. Bu süre daha ağır diş problemlerinde artabilmektedir. Ayrıca tedaviyi uygulayacak diş hekimine bu soruyu yönelterek daha detaylı ve doğru bilgi almanız mümkündür. 

Invisalign Kimlere Uygulanır?

Şeffaf Diş Plağı tedavisi için hastanın ağız, çene ve diş ile ilgili bazı problemlere sahip olması gerekir. Eğer dişlerde çarpaşıklık varsa, çene kemiğinde problemler varsa ya da hastanın dişleri aralıklıysa uygulanmalıdır. 

Şeffaf Diş Plağı Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Ağızda herhangi bir tel görünümü olmadan yamuk ya da aralıklı dişleri normal bir forma kavuşturur. Tel görüntüsünü sevmeyenler şeffaf diş plağı telini tercih edebilirker. Bu plaklar, diş teli gibi dişerde sabit kalmaz. Gün içerisinde dilediğiniz zaman şeffaf plakları çıkarıp tedaviye ara verebilirsiniz. Normal diş teli tedavisinde ilk bir ay, diş telleri dişlere baskı uygulayacak şekilde ayarlanır. Bu nedenle kişi, dişte ağrı hissedebilmektedir. Invisalign ağrısı gibi bir durum pek mümkün değildir. Metal tellerin yarattığı ağrı, bu tedavi ile en az seviyeye iner ve hastayı metal diş teli kadar rahatsız etmez. Metal tel tedavisinde kullanılan diş telleri, ağız içerisinde kesikler oluşturabilir. Şeffaf plaklar, pürüzsüz bir yüzeye sahiptir bu nedenle ağız içinde yara ya da batma oluşmaz. Bu etkenlere bakarak invisalign tedavisi mi diş teli mi tercih edeceğinize karar verebilirsiniz. 

Tedavi Sonrası Süreç Nasıldır?

Bu tedavide genellikle bir ila iki yıl aralığında sürmektedir. Tedavi sonrası diş hekiminizin belirlediği tarihlerde kontrole gitmeli ve ağız bakımı hakkında verdiği direktiflere uymalısınız. Tedavi süreci tamamlandıktan sonra çarpık veya ayrık dişler normal formuna kavuşur. 

Invisalign Fiyatları 2023

Şeffaf diş plağı tedavisi (Invisalign) fiyatları, tedaviyi nerede aldığınıza ve tedavi sürecinize bağlı olarak değişmektedir. Dentallaid Diş Kliniği ile iletişime geçerek diş şeffaf plak tedavisi (Invisalign) fiyatları bilgisi alabilir, uzman hekimler ile görüşerek tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz. Ortodonti tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir, bizlerle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz..


WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.