Genel Diş Hekimliği - İstanbul Diş Hastanesi Şişli - Dentallaid

Genel Diş Hekimliği

Dentallaid » Genel Diş Hekimliği

Genel diş hekimliği, diş hekimliğinin bir alt dalıdır. Özellikle bebeklikten ergenliğe kadar olan dönemdeki çocukların ve gençlerin ağız, diş ve çene sağlığıyla ilgilenmektedir. Genel diş hekimi, öncelikle koruyucu tedavilere başvurur. Sonrasında gerekli tüm tedavi seçeneklerini kullanarak dişte oluşan problemleri tedavi etmeye çalışır. ‘’Genel diş hekimliği kaç yaşa bakar?’’ sorusu, belirleyici bir sorudur. Genel diş hekimi, çocukluk ve ergenlik dönemini kapsayan yaşlardaki kişilerin ağız ve diş sorunlarıyla ilgilenmektedir. Ayrıca kişilerin ağız ve diş temizliği, çürük dişlerin tedavisi ve eksik dişlerin yerine yeni dişlerin eklenmesi gibi işlemler yapılmaktadır. 

Genel Diş Hekimliği Neye Bakar?

Genel diş hekimliği neye bakar? Özellikle bu alan; dolgu, kanal tedavisi, dental radyoloji ve diş çekimi ile ilgilenmektedir. En çok merak edilen soru ise ‘’Genel diş hekimi diş çeker mi?’’ sorusudur. Evet, diş çekme operasyonlarını da yapabilmektedir. Genel diş hekimi 2-16 yaş aralığındaki tüm bireylerin ağız, diş ve çene sorunlarıyla ilgilenir. Ayrıca bu sorunlara yönelik teşhis ve tedavi uygular. 

Teşhis ve Tedavi

genel diş hekimliği genel dis hekimligi

Genel diş hekimi; çürük, kırık veya çatlak bir dişe dolgu tedavisi uygulayabilmektedir. Dolgu, hasar görmüş dişi eski formuna ve işlevine sokan bir işlemdir. Genel diş hekimi, dişin pulpasının zarar gördüğü teşhisini yaparsa hastaya  kanal tedavisi uygulayabilmektedir. Dental radyoloji, genel diş hekimliği de dahil olmak üzere diğer tüm alanlarda uzman olan diş hekimlerinin kullandığı bir cihazdır. Dental radyoloji sayesinde genel diş hekimi, radyografik muayene gerçekleştirir. Röntgen, gözle görülmeyen diş ve çene problemlerinin görülmesini sağlar. Kurtarılamayan ve dolgu yapılamayan dişlere diş çekimi işlemi genel diş hekimleri tarafından uygulanabilir. Ayrıca alanında uzman genel diş hekimlerinden randevu almak ve sağlıklı gülüşlere kavuşmak istiyorsanız Dentallaid Diş Kliniği ile iletişime geçebilirsiniz. Dentallaid Diş Kliniği, uzman genel diş hekimleri ve gelişmiş cihazlarıyla dişlerinizle ilgili tüm problemlerinizi çözebileceksiniz.


WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.