Diş Laboratuvarı - Dentallaid

DİŞ LABORATUVARI

Alanında deneyimli kadrosu ve son teknoloji ekipmanları ile oluşan diş protez laboratuvarı olan DentallAid Diş Kliniği laboratuvarı, son teknoloji dental altyapı ve üst yapı malzemelerini kullanarak, hatasız ve en iyi hizmeti siz değerli misafirlerimiz için var gücümüz ile çalışmaya devam ediyoruz. Laboratuvarımızda sunmuş olduğumuz ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi edinmek için ekip arkadaşlarımızdan veya uzman teknisyenlerimiz ile detaylı görüşebilir, uygulamalarımızı yerinden izleyebilir ve ziyaret edebilirsiniz.

Kaliteli Çözüm Fark Yaratır. Bizi arayın.

Diş Laboratuvarı Sistemimiz

Güncel Teknoloji Kaliteli Hizmet

Kliniğimize ait diş laboratuvarı sistemiyle, cerrahi ve teknik olarak entegre çalışan ekibimiz, siz değerli misafirlerimize çözüm sunmak için çalışıyor.

Sorularınız mı var?

Cad(Computer Aided Design) /Cam(Computer Aided Manufacturing) , bilgisayar destekli dizayn ve bilgisayar destekli üretim anlamına gelmektedir. Törpülenen dişler üzerine yapılabilen birçok işlem bilgisayar desteği ile tasarlanabilmekte, hekim-hasta ilişkilerinde estetik bir bakış açısı sağlayabilmektedir. Oluşturulan her diş bilgisayar desteği ile tasarlanıp çağımıza yüksek teknoloji ile katılım sağlayarak dental sektörü ileriye taşımaktadır. Diş rengi diş boyu kısalığı uzunluğu estetik gülüş hakkında da bilgi sağlayarak bize yön verir, böylelikle başlanan her işe zemin hazırlar ve doğruya yönlendirir. Yapılan her işlem aşama aşama gösterilebilir, ve istenilen tasarımlar elde edilebilir. Ağız içi tarayıcı kullanılarak ağızdaki tüm durumun görüntüsü alınır. Alınan görüntü CAD CAM cihazlarına gönderilir. Gönderilen görüntülerde hata payı minimuma indirilir. Hastanın dişlerinin şekli nedeniyle açıklık kapalılık veya ögürme sorununun önüne geçerek modelize edilir. Hekim tarafından yapılan tarama işleminden sonra model haline getirilip, yapılacak dental işleme karar verilir. Yapılacak işleme şekle duruma kapanışa dişin boyutuna göre model olup tamamlandıktan sonra ağızdaki tüm işlem cad(bilgisayar ortamında ) model şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Tüm işlemler her hastaya özel olarak model haline getirilerek hazırlanmaktadır. CAD ortamında yapılan her işlem hekim-hasta ilişkisini daha anlaşılır hale getirmektedir. Hasta istediği işlemi söyledikten sonra dental iş tasarlanır. Tasarlanan her iş hekim tarafından hastaya sunulur. Birtakım provalar yapılarak istenilen sonuca daha kolay ulaşılır.

Zirkonyum, press, empress. lamina, all on four, monolitik zirkonyum, geçici, maxup,toronto, gülüş tasarımı, implant, abutment(implant dayanakları) vb tedaviler uygulanmaktadır.

CAD/CAM sistemlerini dental sektöre en önemli katkılarından biri hızlı ve pratik oluşudur. Böyle sistemler birçok işin hızlı pratik ve daha sağlıklı olunmasını sağlamaktadır.

  • Dişler bio uyumludur ve devamlılığı sağlanır
  • Ölçü alınmayarak ögürme problemleri kalmaz
  • Yapılan işler uzun ömürlüdür
  • Her işlem hastaya özgüdür
  • Hastayı memnun ederek yaşam kalitesini artırır.
  • Kısa sürede yüksek kaliteye erişmeyi sağlar.
  • İstenilen ışık geçirgenliği ve estetik sağlanabilir

Diş protez laboratuvarı, sağlık koşullarını yerine getiren diş protez yapımı için kullanılan taraftır. Halk diliyle açıklamak gerekirse dişlerin oluşturulduğu mutfak kısmıdır. Sağlıklı ve güvenilir bir diş protez laboratuvarı, yapılması gerekmekte olan işlemler için güven verici olması son derece önem taşımaktadır.

Diş protez laboratuvarının içerisinde belli başlı özelliklerin olması gerekmektedir. Bu özelliklerin başında ise, işinden anlayan profesyonel bir ekip ve kullanılan bir takım malzemelerin son teknoloji ayarında bulunması gerekmektedir. Kliniğe ait diş laboratuvarı ise, zaman açısından problemleri oluşan kişiler için, bu problemi ortadan kaldırmakta ve gerek teknik açıdan gerekse cerrahi açıdan diş hekiminin işlemlerini bir nevi kolaylaştırmaktadır.

Konu diş kaplama olduğunda kliniğe tedavi için gelen misafirler genellikle porselen diş mi, zirkonyum diş mi sorusu en çok sorulan sorulardan birtanesidir. Gerek estetik bir görünüm sağlamak, gerekse diş eti için faydalı olduğundan kaynaklı, gerekse gelen misafir için daha konforlu olan zirkonyum kron diş kaplama tedavisi, diş hekimleri tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Kişinin ana dişlerine herhangi bir zarar vermeyen zirkonyum kaplama, kişiye özel olarak alınan diş ölçüleri ile, ağız ve diş yapısı göz önüne alınarak diş laboratuvarında CAD-CAM teknolojisi kullanılarak üretime verilmektedir. Kişinin ana dişine uygun renkte üretilmekte olan zirkonyum, alt yapı üzerine seramik porselen üst yapı işlenmektedir.

CAD-CAM’de hazırlanan alçı modelde dişler tarayıcı ile taranır. Taranan model cad aşamasında dizayna sunulur. Dizaynda kole atılımı, yükseltme alçaltma uç ve tüberkül oynama işlemleri yapılır. Bir diş alt yapı monolitik ve geçici olarak da tasarlanabilir. Elde edilen her bir dişe üye adı verilir. Üyelere belli bir giriş açısı uygulanır ve dizayn kısmı biter. Bittiğinde karşımızda dişin tüm aşamaları görülebilir

CAD-CAM diş fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Sizlerde isterseniz, ekibimiz ile iletişime geçebilir, tedaviler, tedavi süreçleri ve fiyatlandırmalar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.