Box Tekniği Nedir? - Nasıl Yapılır? - Fiyatları? - Dentallaid

Box Tekniği

Dentallaid » Box Tekniği

Yaşlanmaya veya diğer sebeplere bağlı olarak kişilerde çene kemiği erimesi görülebilmektedir. Çene kemiği erimesi, kişinin ağız ve diş sağlığını önemli ölçüde olumsuz etkiler. Bu rahatsızlığın tedavi edilmesi ve diş sağlığının korunması için uygulanması gereken tedaviler vardır. Box teknik tedavisi de bunlardan biridir. Peki, box tekniği nedir? Box tekniği, çene kemiğinde aşırı erime olan hastalara uygulanır. Bu teknik sayesinde diş hekimi hastaya implant uygulaması yapabilecektir. Çene kemiği erimesine bağlı olarak kemik dokusunun kaybolmasına karşı uygulanır. Kemik dokusunun yeniden oluşturulması, bu tedavi yöntemi ile mümkündür.

Box Tekniği Nasıl Yapılır?

Box tekniği nasıl yapılır? İşlem sırasında hastanın dokularıyla uyumlu bir yapıya sahip olan poliaktik asit plakaları, çene kemiğine yerleştirildikten sonra insan kemik dokusuna uyacak şekilde olan kemikler, laboratuvar ortamında hazırlanır. Uygulama işleminin gerçekleşmesinden altı ya da sekiz ay sonra hasta, sağlıklı bir kemik dokusuna sahip olur. Sağlıklı kemik dokusunun oluşması sonrası diş hekimi, implant tedavisine geçiş yapar.  Kemik dokusunun üzerine uygulanan implantlar sayesinde hastanın hasar almış, çürümüş ya da mevcut olmayan dişleri tedavi edilecektir. Bu sayede hasta, hem fonksiyonel hem de estetiksel olarak çok daha sağlıklı dişlere sahip olabilirler.

Box Tekniği Hangi Hastalara Uygulanabilir?

Yaşın ilerlemesi sonucu çene kemiğinde kemik kaybı olması oldukça sık rastlanılan bir durumdur. Bu nedenle çene kemiğinde kemik kaybı hastalığına sahip olan her hasta, diş hekiminden box tekniği tedavisi alabilmektedir Çene kemiğinin erimesi, hastanın implant tedavisi görmesinin önünde bir engel. Hastanın implant tedavisi görebilmesi için çene kemik dokusunun yenilenmesi gerekmekte. Bunun yanı sıra uzun süre boyunca total protez kullanan hastalar da box teknik tedavisinden faydalanabilirler. Kısacası, çene kemiği erimesine sahip olan hastaların sıkça sorduğu; ‘’Çene kemiği nasıl güçlendirilir?’’ sorusu bu tedaviden geçiyor. 

Çene Kemiği Neden Erir?

Çene kemiğinin erimesinin birçok sebebi olabilmektedir. Otuz beş yaş sonrası insanlarda, çene kemiği erimesi ve benzeri çene hastalıkları görülebilmektedir. Ayrıca kadınların menopoz döneminde de çene kemiği erimesi sıkça görülmesi mümkündür. Bunların yanı sıra çene kemiğinde erime meydana gelmesinin en önemli sebebi diş eti hastalıklarıdır. Diş eti hastalıklarının tedavi edilmemesi sonucunda çene kemiği erimesi gibi ciddi hastalıklar ortaya çıkabilmektedir. Ağız bakımının eksik veya yanlış yapılması da çene kemiği erimesi hastalığını tetikleyen unsurlardan biri. Diş çekimi de çene kemiği kaybına yol açabiliyor. Diş protezlerinin yanlış uygulanması ve sonrası protez dişlerin ihmal edilmesi de çene kemiği erimesine yol açabilmektedir.

box teknigi implant box teknik

Kaybolan Çene Kemiği Yeniden Yapılabilir Mi?

Bu uygulama sayesinde kaybolan çene kemiği yeniden yapılabilmektedir. Box teknik çene kemiği yenilenmesi işleminde bazı hayvanların kemikleri işlenerek kullanılmaktadır. Hayvanların kemikleri laboratuvar ortamında, özel teknikler kullanılarak insan kemik dokusuna uygun hale getirilebilirler.

Box Tekniği Fiyatları Ne Kadar?

Box tekniği fiyatları 2022 yılında ne kadar? Dentallaid Diş Kliniği’nde hizmet veren alanında uzman hekimler, çene erimesine bağlı gelişen sorunları bu tedavi ile onarıyor. Gelişmiş diş hekimliği teknolojisine sahip Dentallaid Diş Kliniği, tüm tedavi süreçlerinizde yanınızda oluyor. Box teknik tedavisi için uzman diş hekimine muayene olmak, fiyat bilgisi almak ve tedavi sürecinizi başlatmak için Dentallaid Diş Kliniği ile iletişime geçebilirsiniz. Dentallaid Diş Kliniği’nde bu işlemi yaptıranlar, yeni dişleri sayesinde dişlerinin işlevini ve estetiğini geri kazandı. Bu nedenle Dentallaid Diş Kliniği özelinde tedavi yorumları daima olumlu yöndedir.

Box Tekniği Tedavi Süresi Ne Kadar?

Bu tedavinin tedavi süresi dört ila altı ay aralığında değişmekte. Kemik güçlendirilmesi için uygulanan box tekniği tedavisinin ardından hasta birkaç ay beklemelidir. Bu süreç, hastadan hastaya değişmektedir. Her hastanın iyileşme süresi yaş, kemik yapısı gibi unsurlara bağlı olarak değişir. Bazı hastalar iki ya da üç ay içerisinde istediği sonuca ulaşırken bazıları altı ya da yedi ay içerisinde ulaşır. Bu tedavi tek bir seansta gerçekleştirilmektedir. Eğer tedavi sonrası implant uygulanacaksa implant tedavisi için de ek seanslar gerekir. Bu konuda diş hekiminizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Box Tekniği tedavisi olmayı düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurup kliniğimizde ücretsiz muayene ve konsültasyon imkanından yararlanabilirsiniz. Ayrıca bizi 7/24 arayabilir aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.


WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.