All on Four/Six Nedir ? - İstanbul Diş Kliniği - Dentallaid

All on 4/6

Dentallaid » All on 4/6

Ağız ve diş sağlığı son yıllarda kişilerin sosyal ve normal hayatlarının kalitesini belirleyen önemli faktörler arasına girmektedir. Diş hekimleri ve ağız çene cerrahları protez ve implant tedavisi planlamalarında bu kişilerin yaşam kalitesi hakkında önemli rol oynamaktadır. Bu durumda kişilerin ağız ve diş fonksiyonlarını daha iyi kullanmaları adına uygulanan uygulamalar, bu kişiler adına daha çok dikkat çekmektedir.

implant diş tedavisi, genetik, travmatik veya ağız ve diş bakımsızlığı sebebiyle kaybolan dişlerin yerini doldurmak amacıyla uygulanmaktadır. İmplant diş tedavisi içerisinde birçok tekniği olan bir tedavi türüdür. Bu tekniklerden bir tanesi de All on four implant tedavisi tekniğidir. All on four;  ağız ve çene kemiği dişsiz olan kişilere, sinüs lifting veya kemik grefti gibi ileri cerrahi uygulamaları ortadan kaldırmak için uygulanan hızlı ve etkili diş tedavisi tekniğidir.

All on four tedavi tekniği, lokal anestezi altında aynı gün içerisinde dört veya altı implant üzerine sabit tam çene protetik diş tedavisi tekniğidir. Tedavi de amaç, diş fonksiyonlarını kullanamayan kişiler için yeni protetik diş tedavi tekniği uygulanarak kişi memnuniyeti sağlamaktır.

All on Four / Six Nedir?

Kaybedilen dişlerin yerini doldurmak için uygulanan tedavi genellikle implanttır. İmplant, diş kemiğine yerleştirilen vida ve protez birleşiminden oluşan yapay diştir. Fakat çoklu diş eksikliğinde implant tedavisi, hastanın uzun süre zamanını almakla birlikte maliyet olarak da hastaya olumsuz yansır. Tedavide, hiç dişi olmayan hastaların kemik eklenmesi, sinüs lift ve kemik yetersizliğinden dolayı ileri cerrahi tedavilerin yapılmasını engellemek için uygulanır.

All on Four / Six Nasıl Uygulanır?

All on four/ six tedavisinde geleneksel implant vida mekanizması kullanılmaktadır. Geleneksel implanttan farklı olarak all on four/six implant tedavisinde hastanın ağzına yalnızca dört tane implant yerleştirilmektedir. Tedavi öncesi hastalardan ağız ölçüsü alınır. Bu ölçüye göre hastaya geçici protez uygulanır. Tedavi aşamasında hastaya lokal anestezi uygulanır. Bu sayede hasta, işlem esnasında herhangi bir acı duymaz. İmplantların yerleştirilmesi öncesi hastanın çekilmmesi gereken dişleri çekilmelidir. Mevcut dişler çekildikten sonra implantlar yerleştirilmeye başlanılacaktır. Çene kemiğinin ön kısmında, kemiğin en kalın olduğu yere iki implant yerleştirilmelidir. Çene kemiğinin arka kısmına da iki adet implant yerleştirilir. Çenenin ön kısmına uygulanan implantlar, 90 derecelik açı ile, arka kısmına uygulanan implantlar ise 45 derecelik açı ile yerleştirilir. Bu dört implant yerleştirildikten sonra da implantların üzerine kron ya da köprü yerleştirilmektedir. 

Tedavi Kimlere Uygulanır?

All on four/six tedavisi; tüm dişlerini kaybetmiş ve implant tedavisi uygulamaları için engel teşkil etmeyecek herhangi bir sağlık sorunu olmayan her kişiye uygulanabilmektedir. Hastanın dişleri yerinde olması fakat tamir edilemeyecek kadar hasar görmesi durumunda da diş hekimi, all on 4/6 tedavisini uygulamak isteyebilmektedir. 

all on six

All on Four / Six Avantajları Nelerdir?

All on four/six avantajları denildiğinde akla ilk gelen şey kaybedilen dişlerin yerine yenilerinin yapılması ve dolayısıyla hastaya fonksiyonel ve estetiksel olarak diş kazandırmasıdır. Protezin estetik görünümü kişiye özel tasarlanabilmektedir. Bu nedenle kişi, hem dişlerinin işlevini hem de estetik bir gülüşü geri kazanır. Hasta, all on 4/6 tedavi planlamasının yanı sıra gülüş tasarım estetiği de yaptırabilmektedir. Bu uygulamada, sinüs tabanında ya da çene kemiğinde kemik oranını artırmak için işlem yapılmaz. Bu nedenle hastanın kendisini konforlu hissedeceği bir tedavi yoludur. Bu protezlerinin bakımı ve temizliği diğer implant dişlerden daha kolaydır. 

Tedavi Sonrası Süreç Nasıldır?

All on four/six tedavisi sonrası hastalar, nadiren de olsa ağrı ya da şişlik hissedebilmektedir. Diş hekiminin reçetelediği ilaçlar kullanılarak bu ağrı ve ödemden kurtulabilirsiniz. İlaç kullanmasanız bile işlem sonrası ağrı ve ödemlerin geçici olduğunu bilmelisiniz. Tedavi öncesi takılan geçici protezi kullanırken; sert, yapışkan ve kabuklu yiyeceklerin tüketilmemesi çok önemlidir. Damimi diş protezleri implant üzerine sabitlendikten sonra  hasta, normal beslenme düzenine dönebilecektir. İmplantların hem işlevsel hem de estetiksel yönünü kaybetmemesi için tedavi sonrası ağız bakımı da çok önemlidir.

All on Four / Six Fiyatları 2022

All on four/six fiyatları; tedavi olunacak kliniğe, malzemelerin kalitesine ve diş hekimine bağlı olarak değişmektedir. Dentallaid Diş Kliniği ile iletişime geçerek alanında uzman diş hekimlerinden all on four/ six tedavisi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra tedavi hakkındaki diğer detaylara da ulaşmanız mümkün. Dişlerinizin çoğu eksikse ya da tamir edilemeyecek kadar hasarlıysa all on four/six tedavisini tercih edebilirsiniz. Sağlıklı gülüşlere kavuşmak, alanında uzman hekimlerden İmplant diş tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir, bizlerle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.


WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.