Fast and Fixed | 1 Günde Implant Diş - Dentallaid

Fast and Fixed | 1 Günde Implant Diş

Dentallaid » Fast and Fixed | 1 Günde Implant Diş

Bazı durumlara bağlı olarak dişlerinizi kaybedebilirsiniz. Gelişen diş hekimliği tedavileri sayesinde ömür boyu dişsiz olmak zorunda değilsiniz. Hiç dişi olmayan ya da dişlerinin hepsini çektirmek zorunda olan kişiler genellikle takma diş olarak bilinen hareketli protezleri kullanırlar. Hareketli protezler; kolay çıkması, hareket etmesi dolayısıyla kişiyi rahatsız edebilecektir. Oysa günümüzde, dişsiz çeneye implant tedavisi yapılabilmektedir. İmplant tedavisi, uzun süren ve maliyetli olarak bilinen bir tedavidir. Özellikle hasta tamamen dişsizse tedavi daha çok uzar ve maliyetli hale gelir. Zaman ve maliyet fazlalığını göze alamayan kişiler fast and fixed tedavisini tercih edebilirler. 

Fast And Fixed Nedir?

Fast&fixed tedavisi, all on four tedavisi olarak da adlandırılmaktadır. Peki, fast and fixed nedir? Hiç dişi olmayan hastalara uygulanan bir dental implant tedavisidir. Fast and fixed ne demek? İngilizce kökenli bu kavram; hızlı ve sabit anlamına gelmektedir. Bu tedavi, hiç dişi olmayan hastaların kemik eklenmesi, sinüs lift ve kemik yetersizliğinden dolayı ileri cerrahi tedavilerin yapılmasını engellemek için uygulanır. Yani, daha zor tedaviler gerçekleşmesin diye uygulanan bir tedavi yöntemidir. 

Fast And Fixed Nasıl Uygulanır?

İmplant yöntemleri denilince akla gelen ilk tedavi fast and fixed tedavisidir. Bu tedavi kapsamında hastanın alt ve üst çenesine dörder adet implant diş yerleştirilir. İmplant uygulaması yapılmadan önce hastanın ağzının röntgeni çekilir. Röntgen sonuçlarına göre implantların hangi açıyla yerleştirileceğine karar verilmelidir. Diş hekiminin uygun görmesi ve hastanın yeterli kemik dokusuna sahip olması halinde implantlar altışar olarak da yerleştirilebilir. İlk aşamada implantların üzerine kalıcı protez dişler yerleştirilmemelidir. İmplant işleminden sonraki ilk üç ay boyunca geçici protez dişler kullanılmalıdır. Bu protezler üç ay sonra yerini kalıcı protezlere bırakır.

fast and fixed fast&fixed nedir istanbul diş kliniği mecidiyeköy

Kimlere Uygulanır?

Fast and fixed uygulaması, tüm dişlerini kaybetmiş ve implant tedavisi uygulamaları için engel teşkil etmeyecek herhangi bir sağlık sorunu olmayan her kişiye uygulanabimektedir. Hastanın dişleri yerinde olması fakat tamir edilemeyecek kadar hasar görmesi durumunda da diş hekimi, all on four/six tedavisini uygulamak isteyebilir. Bunun yanında tek tek implant ile maddi manevi uğraşmak isteyemenlere bu tedavi uygulanabilir. Hızlı diş yapımı olarak bilinen bu tedavi hızlı ve az maliyetli bir şekilde tedavi olmak isteyenlerin tercihidir. 

Avantajları Nelerdir?

Fast and fixed avantajları denildiğinde akla birçok şey gelebilmektedir. Diş eksikliği çok olan insanlar, özellikle yemek yerken ve konuşurken ciddi sıkıntılarla karşıya kalır. Bunun yanı sıra dişsiz bir ağız, çene kemiği erimesine yol açması muhtemeldir. Buna bağlı olarak hastanın bu uygulama ile hemen tedavi olması mümkündür. Bu uygulamasının en büyük avantajlarından biri, bir günde implant tedavisinin hastaya uygulanabiliyor olmasıdır. ‘’Bir günde implant olur mu?’’ sorusunun cevabı fast & fixed uygulamasıdır. Hızlı tedavi imkanı sunan bu tedavi sayesinde hastanın çene kemiği erimesi duracaktır. Böylelikle hasta yemek yerken ve konuşurken yaşadığı sıkıntıları geride bırakmış olacaktır. Buna ek olarak fast and fixed dezavantajları olarak uygulama sonrası ağızda oluşabilen ödem veya ağrı örnek verilebilmektedir. Bu durum hemen hemen her diş tedavisi sonrası kısa süreli meydana gelebilmektedir. 

Tedavi Sonrası Süreç Nasıldır?

Fast & fixed dental implant işlemi sonrası diş hekimi, kalıcı protezlerin ne zaman takılacağını hastanın durumuna göre planlar. İmplantların çene kemiğiyle kaynaşması yaklaşık olarak üç aydır. Bu süre tamamlandıktan ve kaynaşma meydana geldikten sonra diş hekimi kalıcı protezleri takacaktır. Geçici protezlerin takılı olduğu dönemde hastanın özel bir beslenme programı uygulaması gerekir. Bu beslenme programı; yumuşak, yapışkan olmayan ve genellikle sıvı gıdalardan oluşmalıdır. 

Fast And Fixed Fiyatları 2022

Fast and fixed fiyatları, tedavi süreci ve tedaviye dair diğer detaylar için Dentallaid Diş Kliniği ile iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı gülüşlere kavuşmak, alanında uzman hekimlerden İmplant diş tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir, bizlerle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.


WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.