Lateral Sefolometrik Röntgen - Dentallaid

Lateral Sefolometrik Röntgen

Dentallaid » Lateral Sefolometrik Röntgen

Lateral sefolometrik röntgen; hastanın üz bölgesinin farklı pozisyonlarda röntgeninin çekilmesidir. Röntgende yüzün önü, arkası ve yanı çekilmelidir. Genellikle ortodontik ve ortognik tedavilerde ihtiyaç duyulmaktadır. Bu işlem sayesinde yüz bölgesinde bulunan kemik ve yumuşak dokular farklı pozisyonlarda olacak şekilde tek bir röntgende görülebilecektir. Bu sayede diş hekimleri, hastanın teşhis ve tedavisini daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi sağlanır. Sefolometrik röntgen hakkında birçok detay bulunmaktadır. Lateral sefolometrik röntgen nasıl çekilir? En iyi röntgeni nerede çektirebilirim? Gibi sorular diş hastalıklarından muzdarip olanların merak ettiği noktalardır.

Lateral Sefolometrik Röntgen

Lateral Sefolometrik Röntgen Nedir?

Diş hekimleri, hastanın teşhis ve tedavisinde bu röntgen çekimine ihtiyaç duyabilmektedir. Rateral sefolometrik röntgen film üzerinden hastanın ne gibi bir sorunu olduğu teşhisi yapılabilmektedir. Peki, lateral sefolometrik röntgen nedir? Diş hekimlerinin kullandığı bir röntgen çeşidi olan rateral sefolometrik, ağız bölgesindeki dişlerin birçok farklı pozisyonda çekilmesini sağlayan bir cihazdır. Diş hekimi sefolometrik röntgen ile dişlerin birbiriyle ilişkisini, diş ve çene ilişkisini, yumuşak doku ve kafa kemiklerinin ilişkisini inceler. 

Teşhis ve Tedavi

Teşhis aşamasında akıllara gelen ilk soru ‘’Lateral sefolometrik röntgen nasıl çekilmelidir?’’ oluyor. Sefolometrik röntgen çekim aşaması oldukça basittir. Hasta, lateral sefolometrik noktalar dikkate alınacak şekilde konumlanıdırılacaktır. Pozlama ortalama 5 ya da 10 saniye sürmektedir. Ayrıca bu röntgen radyasyon bağlamında hastayı daha az etkilemektedir. Özellikle ortodontik tedavi planlamalarında, çene ile ilgili hastalıkların tedavi planlamalarında, implant tedavi uygulamalarında ve dikey boyutun değerlendirilmesinde kullanılmaktadır. Lateral sefolometrik film nedere çekilir sorusuna cevap bulamadıysanız Dentallaid Diş Kliniği ile henüz tanışmamışsınız demektir. Dentallaid Diş Kliniği, gelişmiş teknolojik altyapısı ve alanında uzman doktorlarıyla sefolometrik röntgen çektirebileceğiniz en iyi kliniktir. Kısacası röntgen sonrası tüm tedavilerinizde de Dentallaid Diş Kliniği’ni tercih edebilirsiniz.


WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.