Diş Hekimiliğinde Cad-Cam - İstanbul Diş Kliniği - Dentallaid

Diş Hekimliğinde CAD-CAM

Dentallaid » Diş Hekimliğinde CAD-CAM

Diş teknolojisinin gelişmesi birçok yeniliği doğurdu. Günümüzde diş tedavisinde kullanılan birçok yeni gelişme bulunmaktadır. CAD-CAM da bunlardan biri. Bugüne kadar bu teriminin ne olduğunu duymamış bile olabilirsiniz. CAD-CAM açılımı Computer Aided Design- Computer Aided Manufacturing şeklindedir. Bu kelimeleri Türkçeleştirdiğimizde ‘’Bilgisayar Destekli Tasarım- Bilgisayar Destekli Üretim’’ anlamlarına geldiğini görebiliriz. Diş hekimlerinin sıkça kullandığı bir terimdir. CAD-CAM tam olarak nedir, ne işe yarar, hangi tedavilerde kullanılır?

CAD-CAM Nedir?

Bilgisayar destekli diş tasarımının ve diş üretiminin uygulandığı yönteme denir. Bilgisayar ve küçük özel kameralar yardımıyla ağzın üç boyutlu görüntüsü taranıp bu tarama sonucunda dişe uygun protez üretimi yapılacaktır. Tüm bu işlemler bilgisayar desteği ile yapılmaktadır.

CAD-CAM Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bu işlem, diş teknisyeni yardımıyla uygulanan bir uygulamadır. Ana görev bilgisayar ve optik kameralara düşse de bir diş hekimi ve diş teknisyeni gözetimi altında işlemler devam eder. Uygulamanın ilk aşaması hastanın ağzının optik kamera ile taratılması ve direkt olarak cihaza kayıt edilmesidir. CAD-CAM dental, dişin birebir üç boyutlu ölçüsünü çıkaracaktır. Böylelikle optik kamera ile taratılan görüntüler sayesinde hastanın dişlerine göre en uygun protez tasarlanabilmektedir. Daha sonra tasarlanan protez hastanın ağzına yerleştirilecektir. Dentallaid Diş Kliniği, gelişmiş teknolojisi ile hastalarına bu uygulamayı yapmaktadır.

cadcam cad-cam cad cam nedir fiyatları tedavi istanbul mecidiyeköy şişli diş kliniği

Tedavinin Avantajları Nelerdir?

Özellikle CAD-CAM tedavisinin avantajları şu şekilde sıralanabilirler;

  • CAD-CAM , diş üzerine yumuşak bir malzeme koyup kalıbının alınması işlemi yerine optik kamera taraması yapılarak tasarım yapılmasını sağladığından özellikle zaman tasarrufu avantajı sağlar.
  • Bilgisayar destekli bir tasarım olduğundan daha kusursuz sonuçlar ortaya çıkar. Tasarım esnasında ölçü almaya ihtiyaç duyulmamaktır. Ölçü işlemini optik kameralar halleder.
  • Dentallaid Diş Kliniği’nde olduğunuz CAD-CAM tedavisi sonrası sağlıklı ve estetik dişlere kavuşabilirsiniz.
  • CAD-CAM uygulaması diş protez tedavisidir. Böylelikle protez sonrası yaşam kaliteniz artacaktır.

Tedavi Kimler İçin Önerilir?

Diş protezi yaptırmak isteyen herkes bu tedabiyi alabilmektedir. Özellikle ağız ölçüsü ile zaman kaybetmek istemiyorsanız ya da ölçüm esnasında mide bulantısı sorunu yaşıyorsanız CAD-CAM uygulamasını tercih edebilirsiniz. Dentallaid Diş Kliniği, alanında uzman diş hekimleri ve gelişmiş teknolojisiyle hastalarına üst düzey hizmet sunmaktadır. Son olarak uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak için Dentallaid Diş Kliniği ile iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı ve mükemmel gülüşler Dentallaid Diş Kliniği ile mümkün.


WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.