Dijital Panoramik Röntgen - Dentallaid

Dijital Panoramik Röntgen

Dentallaid » Dijital Panoramik Röntgen

Gün geçtikçe diş tedavilerinde daha gelişmiş teknolojiler kullanılmakta. Diş tedavisinin gelişmiş cihazlarla yapılması hem hasta hem de doktor için büyük bir avantajdır. Günümüzde, daha az ağrılı ve daha hızlı bir şekilde güzel dişlere kavuşmak çok kolay. Gelişmekte olan teknolojiden faydalanma daha hızlı sonuç almanızı sağlar. Panoramik röntgen nedir? Gelişmiş diş teknoloji örneklerinden biri olup, alt ve üst çeneyi çeken bir röntgen türüdür. Gözle görülmeyen, fark edilmeyen detaylar bu röntgen cihazı sayesinde kolaylıkla görülebilecektir. Ayrıca dişe ve çeneye dair detayların görülmesi hastanın teşhis ve tedavisini kolaylaştırır. Peki, dijital panoramik ne demek? Panoramik, genel görüntü anlamına gelmekletedir. Dijital panoramik röntgen, röntgen yoluyla dişlerin genel görünümüne dijital ortamda erişmek anlamına gelmektedir. 

Dijital Panoramik Röntgen Nedir?

Peki Dijital panoramik röntgen nedir? Diş hekimleri bu röntgen sayesinde hastanın tüm dişlerini ve çenesinin tamamını detaylı şekilde görebilirler. Yani; çenenin, tüm dişlerin ve buna bağlı tüm sorunların tek bir filmde görülmesini sağlayan cihazın adı dijital panoramilk röntgendir. Dijital panoramik röntgen nasıl çekilir? Hasta, cihazının baş konulacak kısmına çenesini koyar. Röntgenin iki ince aparatı, bu pozisyondaki hastanın başını çevreler. Diş hekimi gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra hastanın panoramik diş röntgenini çekebilmektedir. 

Teşhis ve Tedavi

Panoramik röntgen; çene kemiklerinde ve dişte gözle görülmeyen oluşumların teşhisinde önemli bir rol oynar. Diş hekimi, hastanın çenesinde ya da dişinde tümör, çürük veya kist gibi bir oluşum olabileceğinden şüpheleniyorsa panoramik röntgen çekebilme imkanı sağlar. Bunun yanı sıra tedavi planlaması da bu röntgen sayesinde daha hızlı yapılmaktadır. Dijital panoramik röntgen fiyatları, röntgenin nerede çekildiğine ve diş hekimine bağlı değişmektedir. Diş veya çene ile ilgili rahatsızlıklarınız varsa ve alanında uzman bir diş hekimi ile tedavi olmak istiyorsanız Dentallaid Diş Kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.


WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.