Diş Beyazlatma - Dentallaid

Diş Beyazlatma

Dentallaid » Diş Beyazlatma

Dişler, gün içerisinde tüketilen besinlere bağlı olarak sararabilmektedir. Düzenli ağız bakımı yapan kişilerde bu renk sararması geçicidir. Bazı insanlarda ise diş sararması, renk değiştirmesi kalıcı bir hal alabilmektedir. Bu gibi durumlarda kişi, diş beyazlatma işlemine başvurabilmektedir. Özellikle, sarı ya da farklı tonlardaki diş renkleri, estetik görünüm açısından rahatsız edicidir. Sararmış dişlerinden rahatsız olan herkes diş hekimlerinden bu tedaviyi alabilmektedir. Tam olarak diş beyazlatma (bleaching) nedir?

Diş Beyazlatma Nedir?

Dişler, belli başlı sebeplere bağlı olarak sararabilmekte ve renk değişebilmektedir. Bu renk değişimi istenmeyen bir görüntü oluşturabilmektedir. Diş renginden rahatsız olan herkes bu işleme başvurabilmektedir. Ayrıca diş beyazlatma işlemi, diş hekimleri tarafından uygulanan bir operasyondur.

Diş Beyazlatma Nasıl Uygulanır ?

Diş beyazlatma yöntemleri ana hatlarıyla ikiye ayrılmaktadır. Biri Home Bleaching olan evde beyazlatma yöntemi, diğeri ise Office Bleaching olan klinikte beyazlatma yöntemidir. Office Bleaching işlemi öncesi dişler uygulama için uygun hale getirilmelidir. Diş üzerindeki diş taşları ve diş yüzeyi diş hekimi tarafından temizlenmelidir. Temizleme sonrası diş tonu belirlenmelidir. Diş hekimi, bu işlem için diş beyazlatma jeli kullanır. Ultraviyole ışıkların jeli ısıtmasıyla işlem gerçekleştirilmektedir. İşlem esnasında hastanın diş etlerinin hasar görmemesi için diş etini koruyucu jel uygulanmaktadır. Aynı zamanda diş hekimi, hastanın gözlerinin ultraviyole ışıktan etkilenmemesi için işlem esnasında hastaya gözlük takmalıdır.

Home Bleaching tedavisi her ne kadar evde yapılabilmesi mümkün olan bir tedavi gibi anlaşılsa da esasında diş hekimi müdahalesi ile uygulanan bir tedavidir. Diş hekimi, hastaya özel diş ölçümü ve analizi yapar. Bu ölçüm ve analizin sonucunda plaklar hazırlar ve hastanın gün içerisinde hazırlanan plakları takmasını ister. Hasta, hazırlanan plakları diş hekiminin önerdiği süre boyunca takmalıdır. Bu işlem ortalama 1-2 hafta sürer.

Kimlere Uygulanır ?

Diş renginden memnun olmayan her bireye uygulanabilmektedir. Fakat tedavinin uygulanamayacağı bazı durumlar olabilmektedir. Hangi durumlarda uygulanmaz? Geniş pulpalı dişlere, aşırı hasar görmüş ve aşınmakta olan dişlere, diş hassasiyetine sahip olan dişlere, hamile veya emzirme döneminde olan kadınlara, diş formu bozuk olan kişilere ve dişlerinde porselen kuron uygulamasının olduğu kişilere diş beyazlatma işlemi uygulanmamaktadır.

Diş Beyazlatma Tedavisinin Avantajları Nelerdir ?

diş beyazlatma zararlı mı diş beyazlatma diş beyazlatma jeli fiyatları

Diş beyazlatma neye yarar? Avantajları nelerdir? Tedavinin en büyük avantajı, hastanın daha güzel bir diş görünümüne kavuşmasıdır. Sigara, alkol, çay veya kahvenin aşırı tüketimi diş renginin sararmasına yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra kötü bir ağız bakımı da kalıcı olarak dişlerinizin sararmasına sebep olabilmektedir. Tedavi bu gibi durumlara çözüm olarak üretilmiştir. ‘’Diş beyazlatma zararlı mı?’’ sorusu, cevabının en çok merak edildiği sorulardan biridir. Lakin dişin beyazlatılması işlemi, dişler üzerinde diş hassasiyetine neden olabilmektedir. İşlem sonrası soğuk ya da sıcak yiyecek/içeceklere karşı bir hassasiyet oluşabilmektedir. Fakat bu yan etki kısa sürelidir. Bir ya da iki gün sürer. Geçmemesi halinde diş hekiminiz ile görüşebilir, destek alabilirsiniz. 

Sonrasındaki Süreç Nasıldır ?

İşlem sonrası hasta, bembeyaz dişlere kavuşur. İşlem sonrası dişlerin beyazlığını koruması için tedavi alan hastanın dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan ilki; kahve, çay ve sigara tüketiminin azaltılmasıdır. İşlem sonrası ilk beş, altı ay dişlere kimyasal madde uygulanmamalıdır. Ayrıca ağız bakımı aksatılmamalı hatta daha düzenli devam ettirilmelidir. Sıcak ve soğuk besinlerin tüketimine dikkat edilmelidir.

Kaç Çeşit Beyazlatma Yöntemi Vardır ?

Beyazlatmanın beş farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlar; ev tipi, tek , ofis tipi , biyolojik ve kombine diş beyazlatmadır. Ev ve ofis tipi beyazlatma hakkında detaylı bilgiye yer verilmişti. Kombine tipi beyazlatma ise hem ofis hem de ev tipi beyazlatma işleminin beraber uygulanmasıdır. Biyolojik dişin beyazlatılması işleminde diş minesi beyazlatılır ve dişe sağlıklı doku takviyesi yapılır.

Diş Beyazlatma Fiyatları 2023

 Sağlıklı gülüşlere kavuşmak, alanında uzman hekimlerden diş beyazlatma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir, bizlerle iletişime geçebilir veya bizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.


WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.