1 Günde İmplant Tedavisi Avantajları Nelerdir ?- Fast&Fixed İmplant
1 günde implant tedavisi aynı günde Fast&Fixed açılı

Fast Fixed Yöntemi İle İmplant Tedavisi

Arka çene kemiğinin eksik olduğu durumlarda Fast&Fixed implant tekniği ile açılı implant tedavisi uygulanmaktadır. Fast&Fixed implant tekniği aynı zamanda 1 günde implant tedavisi olarak ta geçmektedir. Bu cerrahi uygulamalar (sinüs lifting, kemik tozu gibi) uygulanmadan sabit protezlerin yapılması işlemleridir. Aynı zamanda bu teknik ile implant tedavisi tamamlanmaktadır. Bu şekilde sabit geçici diş protezlerinin uygulanmasını mümkün kılmaktadır. Fast&Fixed implant tekniği ile çene kemiğinde diş olmadığı durumlarda veya çekilmesi mümkün olan dişlerin çekildiği gün açılı implantların kullanıldığı ve aynı gün içerisinde geçici sabit protez diş tedavisinin uygulandığı implant tekniğidir.

1 günde implant tedavisi ile arka bölgelerde kemik eksikliğinin yaşandığı durumlarda uygulanmaktadır. Açılı implantlar, cerrahi operasyonlara gerek kalmadan sabit veya hareketli diş protez uygulamaları yapılmaktadır. Çene kemiğinde diş olmayan kişiler için aynı gün içerisinde hayat konforu ve kalitesi sunmaktadır. Kişi aynı gün içerisinde rahatlıkla yemek yiyebilmekte ve rahatlıkla konuşabilmektedir.

1 Günde İmplant Tedavisi Tekniği Yönteminin Avantajları Nelerdir?

1 günde implant tedavisi aynı günde Fast&Fixed açılı

  • Hastaya aynı günde implant tedavisinde ileri cerrahi operasyonlara gereksinim olmadan portatif ve pratik bir şekilde implant tedavisi ve geçici protez yapılabilmektedir.
  • Aynı günde implant tedavisi tekniği yönteminde cerrah adına ve implant tedavisi uygulanacak kişi adına zaman kazanmaktadır. Ve aynı zamanda  maliyeti azaltmaktadır.
  • Tedavinin uygulandığı kişi aynı gün içerisinde implant tedavisi olmaktadır. Ayrıca sabit protez uygulaması yapılacağından dolayı kişi sosyal hayatına devam edebilmektedir.
  • Uygulanan sabit ve kalıcı protezler, doku desteği sağladığından dolayı estetik konusunda ciddi başarılı sonuçlarla karşılaşmaktadır.

Fast Fixed İmplant Tekniği Hangi Şartlarda Uygulanmaktadır?

  • Kişinin diş çekimi öncesi ağız hijyeni seviyesinin iyi olduğu durumlarda
  • Dişsiz çene kemiği veya küçük azı dişleri ara bölgeleri çene kemiğinde yeterli miktarda kemik yoğunluğu olduğu durumlarda
  • Tedaviyi uygulayacak cerrahın bu implant tekniği konusunda yeterli bilgi ve el becerisine sahip olduğu durumlarda
  • Kliniğe ait laboratuvar sistemlerinin olduğu kliniklerde fast&fixed aynı günde implant tedavisi uygulanabilmektedir.

Fast&Fixed İmplant Tekniği Nasıl Uygulanmaktadır?

1 günde implant tedavisi aynı günde implant tedavisi Fast&Fixed implant açılı implant

  • Fast&Fixed implant tekniği tedavisinde uygulama uzun süreli geçici sabit protez dişler, köprü implantlar üzerine aynı gün içerisinde yerleştirilmektedir.
  • İmplant tedavisinde uygulanan yapay kökün bu tedavi yönteminde alt çenede minimal 5 hafta, üst çenede ise 10 haftalık bir kaynama süresinin ardından, daimi sabit protez diş ömür boyu kişinin çene kemiğine vidalanmaktadır.

WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.