En iyi İmplant Markaları Nelerdir? En Kaliteli İmplantlar
en-iyi-implant-markaları-alman

En İyi İmplant Markaları Nelerdir?

Güzel ve sağlıklı bir gülüş, herkesin hayalidir. Bu nedenle diş ve ağız bakımı kişinin yaşamında büyük önem taşır. Diş hekimi kontrolleri düzenli olarak yapılmalı, doğru diş fırçalama teknikleri ve iyi bir ağız hijyeni uygulanmalıdır. Ancak bazı durumlarda genetik faktörler veya travmatik sorunlar gibi nedenlerle diş kaybı yaşanabilir. Bu gibi durumlarda en yaygın çözüm implant diş tedavisidir. Implant tedavisi başarılı olabilmesi için tedavi sırasında kullanılacak implant markasının kalitesi oldukça önemlidir. Sektörde birçok başarılı implant markası bulunmaktadır. Doğru seçim yapmak tedavinin başarısı açısından büyük önem taşır. En iyi implant markaları hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En İyi Alman Menşeli İmplant Markaları

Diş implantları, günümüzde diş kaybı yaşayan kişilerin en çok tercih ettiği tedavi yöntemlerinden biridir. Bu tedavinin başarısı, kullanılan implant markasına ve uygulamanın doğruluğuna bağlıdır. Bu nedenle, en iyi Alman marka implant markalarını sizler için araştırdık. İşte Alman marka implant markalarıdan bazıları..

Zimmer İmplant

zimmer-biomet

Listemizin ilk sırasında Zimmer İmplant Firması, 1927 yılında Almanya’da kurulmuştur. Kurucusu olan Justin O. Zimmer, diş hekimi olmasının yanı sıra implantların tasarımı ve üretimi konusunda da uzmandı. Bu sayede, şirketi dünya genelinde bir diş implantları markası haline getirmeyi başardı.

Zimmer İmplant Firması’nın implantlarının özellikleri arasında yüksek kalite, dayanıklılık ve doğal görünüm yer almaktadır. Firma, implantların tasarımı ve üretimi konusunda en son teknolojileri kullanmakta ve sürekli olarak geliştirmektedir. Ayrıca, firma müşteri memnuniyetine büyük önem vermektedir ve müşterilerine kapsamlı destek sağlamaktadır. 100’ü aşkın ülkede distribütörlüğü bulunan ve 8000 çalışanıyla en iyi implant firmalarının arasına giren Zimmer İmplant, sektöründe öncü firmalardan biri olmayı da aynı zamanda başarmıştır.

Diş implantları, diş kaybı yaşayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir çözümdür. Zimmer İmplant Firması, en iyi implant markaları arasında yer aldığı gibi, müşteri odaklı yaklaşımı ile de fark yaratmaktadır. Firma, diş hekimleri ve hastaların ihtiyaçlarına uygun çözümler sunarak, sektörde lider konumunu korumaktadır.

Sonuç olarak, Zimmer İmplant Firması, diş implantları alanında uzun yıllara dayanan deneyimi, yüksek kaliteli ürünleri ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımı ile implant markaları arasında öne çıkmaktadır. Diş hekimleri ve hastalar, Zimmer İmplant Firması’nın ürünlerini güvenle tercih edebilirler.

Bredent İmplant

Dünya genelinde en iyi implant markaları arasında yer alan Bredent, protez ve üst yapı konusunda da mükemmel sonuçlar sağlamaktadır. Bu marka 1985 yılında Almanya’da kurulmuştur. Disiplinli çalışmaları sayesinde diş hekimleri tarafından sıkça tercih edilen bir marka haline gelmiştir.

Bredent dental implant markası, kolay ve hızlı bir şekilde uygulanan akılcı çözümler bulmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu sayede, implant dişlerin yaygın bir şekilde kullanımı sağlanmıştır. Ancak, açılı abutmentler ve protez analogları gibi parçaların kullanımı nedeniyle, Bredent implant markası diğer implant markalarına göre biraz daha yüksek fiyatlı olabilmektedir.

İlginizi çekebilir : İmplant Sonrası Ağrı Olur mu ?

Camlog Implant

Camlog, Alman menşeli bir firma olup, 1999 yılında ilk çalışmalarına başlamıştır. Firma, dental implant dünyası için geleneksel titanyum implantları seramik implantlar ile değiştirme fikriyle önemli bir adım atmıştır.

Alman mühendisliğinin disiplinli ve titiz çalışması sayesinde dünya çapında büyük başarılara imza atmıştır. Türkiye’deki hizmetlerini İstanbul’da bulunan ofisleri aracılığıyla yürütmektedir. Türkiye’de hizmet vermesi nedeniyle hem servis bakımından hem de ücret bakımından rakiplerine kıyasla daha etkilidir. Markanın, implantoloji alanına kazandırdığı dört önemli patentli teknolojisi mevcuttur. Bunlar, Ceralog® (seramik implant teknolojisi), Camlog®, Conelog® ve iSy® implantlarıdır. Camlog markası, geliştirdiği yenilikçi teknolojiler ve kalitesiyle en iyi implant markaları arasında kendine yer bulmuştur.

Dentaurum

Dentaurum, dental implant sektöründe en iyi markalardan biridir. 1886’da kurulan firma, Alman endüstrisine şekil veren isimlerden biri olmuştur. Günümüzde dünyanın önde gelen dental implant markalarından biridir. Dentaurum, tüm dünyada 130’dan fazla ülkede resmi temsilciliği bulunmaktadır. Bu durumda, implant diş sektöründeki payı tahmini 70 milyon € civarındadır.

Dentaurum’un sektöre yenilikler kazandıran pek çok patentli teknolojisi mevcuttur. Firmanın en önemli başarılarından biri, çap ve uzunluk bakımından en yakın rakibine kıyasla bile çok daha küçük olan CITO mini® adlı implant türüdür. Bu implant türü, normal şartlarda çene yapısı implant uygulanmasına müsaade etmeyen hastalar için aranan ilaç niteliğindedir. CITO mini®’nin mini yapısı sayesinde uygulanması hem diş hekimi için daha az zahmetli, hem de hasta için daha konforludur. Dentaurum’un öne çıkan diğer ürünleri ise TioLogic ve Tiolox implantlarıdır. TioLogic®, yüksek performans gösteren bir implanttır ve estetik açıdan da başarılı sonuçlar vermektedir. Tiolox, dayanıklı, biyouyumlu ve estetik açıdan da başarılı sonuçlar veren bir implant türüdür. Dentaurum, en iyi implant markaları arasında yer almaktadır. İmplant diş sektöründe müşterilerine yüksek kaliteli ürünler sunmaktadır.

Bu implant markaları, üstün kalite, güvenilirlik ve uzun ömürlülük sağlamak için araştırma ve geliştirme yapmaktadırlar. Bu nedenle, implant diş tedavisi için en iyi seçimler arasında yer almaktadırlar. Ancak, hangi implant markasının sizin için en uygun olduğunu öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda, ücretsiz muayene ve röntgen hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Yerli implant markaları nelerdir?

En İyi Amerika Menşeli İmplant Markaları

en iyi implant markaları
öncesi sonrası

Amerika, dünya genelinde implant diş tedavisi için en popüler firmaları içerisinde bulunduran ülkelerden biridir. Piyasada birçok Amerika merkezli implant markası mevcuttur. Fakat bazıları en iyi implant markaları listesinin içerisine adını sokmuştur. İşte en iyi Amerika implant markaları;

AlphaBio İmplant 

ABD menşeli olan Danaher Corporation firmasının ürünü olan AlphaBio implant firması, yüksek kaliteli malzemeler ile implant üretmektedir. Ayrıca biyouyumlu özellikleri sayesinde, çene kemiğiyle uyumlu çalışarak doku kaybını en aza indirmektedir. Diğer implant markalarına göre daha düşük maliyetli olması nedeniyle AlphaBio implantları, diş hekimleri tarafından geniş çapta tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra, çeşitli boyut ve şekillerde mevcut olan implantlar, her türlü çene yapısına uygun hale getirilmektedir. 

AlphaBio İmplant markasının avantajlarından bir diğeri de, minimal invaziv teknikler kullanarak kolay bir şekilde uygulanabilmeleridir. Bu da cerrahi işlem sırasında hastaya daha az rahatsızlık hissi verir. Ayrıca, yaptığı işin arkasında duran bu firma kişilere ömür boyu garanti hizmeti de sunmaktadır. AlphaBio’nun böylesine büyük bir marka haline gelmesinde oluşan en önemli etken, ürünlerin kalitesidir. Bu sayede müşteri memnuniyeti ve bu memnuniyetiyle beraber oluşan müşteri portföyüdür.

AlphaBio implant, Nanotec teknolojisi ile adını kullanıcılarına bir kez daha duyurmaktadır. Bu teknoloji sayesinde, implant diş tedavisi için beklenilen 3 aylık bir iyileşme süresini de kısaltmış durumdadır. Nanotec teknolojisi biyo uyumluluğu yüksek kalitede üretildiğinden dolayı, implant vücut tarafından daha hızlı kabul edilmektedir. Bu durumdan dolayı implantın çene kemiği ile kemikleşme süresi de hızlandıracaktır.

Eğer siz de diş implantı yaptırmayı planlıyorsanız, AlphaBio implantlarını tercih edebilirsiniz. Çünkü bu implant markası, yüksek kalite standartlarına sahip olmakla birlikte, uygun fiyatlarıyla da avantaj sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir : Diş İmplantı Aşamaları Sürecinde Sizleri Neler Bekliyor?

Hiossen İmplant 

Hiossen Inc. diş implantları sektöründe lider bir marka olan Hiossen’in ABD merkezli şirketidir. Amerika pazarında en büyük pazar payıyla, Dünyadaki en iyi beş implant firmalarından birisi olan Hiossen en modern ve üretim çok çeşitli ürün üreten firmalardan biridir. Hiossen Inc, implantların yanı sıra çeşitli cerrahi aletler ve diğer dental ürünler de üretmektedir. Ayrıca, Hiossen Inc. 2006 yılında Güney Kore’de kurulan Hiossen İmplant’ın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ofislerinden biridir.

Dünyadaki en iyi beş implant firmasından biri olan şirket, kuruluşundan bu yana hızla büyüyen ve gelişen şirket, yenilikçi teknolojiler kullanarak yüksek kaliteli dental implantlar üretmektedir. Hiossen Inc., müşterilerine en iyi implant deneyimini sunmak için sürekli olarak gelişme ve iyileştirme çalışmaları yapmaktadır.

Hiossen implantlarının özellikleri arasında yüksek stabilite, minimal cerrahi işlem gereksinimi ve uzun ömür yer almaktadır. Bu özellikler, implantların başarılı sonuçlar vermesine yardımcı olur. Aynı zamanda hastaların konforlu bir tedavi süreci geçirmelerine olanak sağlar.

Hiossen Inc., diş hekimlerinin daha hızlı ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlayacak tasarımlar kullanmaktadır. Ayrıca, farklı boyutlarda ve şekillerde mevcut olan implantlar, hastaların ihtiyaçlarına uygun olarak özelleştirilebilir. Bu durumda diş hekimlerine büyük bir esneklik sağlamaktadır. Her türlü implant tedavisini gerçekleştirebilmelerine olanak tanır.

İlginizi Çekebilir: Implant Fiyatları Sizleri Şaşırtabilir

Keystone Dental Implant

ABD’de 2006 yılında kurulan Keystone dental implant, yeni bir marka olmasına rağmen estetik tasarımlarıyla dünya çapında tanınmıştır. Çalışmalarının odak noktası, farklı çene ve kemik yapılarını dikkate alarak implantların kolay uygulanabilmesini sağlamaktadır. Kendi tasarladığı üç implant ürününün patentini alan Keystone dental implant, çalışma ve tasarım sürecinde büyük emek harcamıştır.

Markanın ilk ürünü TILOBEMAXX, standart implantlara göre daha büyük bir çapa sahip olmasıdır. PrimaConnex ise renk kodlu tasarımı ve yakalı dizaynıyla diğer ürünlerden ayrılmaktadır. Yakalı dizayn sayesinde implant ve abutment arasına hava girememektedir. Bu sayede renkli kodlama tedavi sürecinde diş hekiminin işini kolaylaştırmaktadır. Markanın son patentli ürünü PrimaPlus, kemik ve implant kaynaşana kadar implantın kemikte tutunmaya yardımcı olmaktadır. Bu durum da iyileşme sürecini kısaltmaktadır.

İlginizi çekebilir: Gerçek Hasta Yorumlarına Gözatın

Bicon Dental Implants

ABD’de 1985 yılında kurulan Bicon Dental Implants, dental implant sektörünün en eski söz sahiplerinden biridir. Araştırma-geliştirme çalışmalarına milyonlarca dolar harcayan marka, daha rahat uygulanabilen ve daha uzun ömürlü olabilen implantlar üretmek için pek çok patentli teknoloji geliştirmiştir.

Bicon Dental Implants markasının en yaygın olarak bilinen teknolojilerinden biri Short Implants™’tir. Bu teknoloji, sert dokunun yeterli yoğunlukta olmadığı hastalarda başarı oranını arttırmaktadır. Standart kabul edilen 12-14 mm aralığının altında 8 mm uzunluğunda implantlar kullanımını mümkün kılmaktadır. MAX™ ise firmanın adından söz ettiren bir diğer teknolojisidir. Özel yiv tasarımı sayesinde normal şartlarda tutunmanın imkansız olduğu hastalarda bile %100 başarı göstermektedir. MAX™, rakiplerine kıyasla daha büyük çaplar sunabilmektedir.

BioHorizons

BioHorizons, aslında çok daha eski bir kuruluş tarihine sahiptir. Buna rağmen 1997 yılından bu yana dental implantlar alanında faaliyet göstermektedir. ABD merkezli bir firma olan BioHorizons, kurulduktan sonra ilk birkaç yılda sadece yerel satışlara odaklamaktaydı. Ancak kısa sürede büyüyerek bugün tüm kıtalarda 90’dan fazla ülkede doğrudan satış yapabilmektedir.

Firmanın en popüler teknolojisi olan Laser-Lok® ise bir dental implant değildir. Bu ürün, üretilen tüm dental implantların yüzey dokusunu değiştirme amacı taşıyan bir üretim tekniğidir. Bu teknik ile üretilen dental implantlar, klinik testlere tabi tutulmaktadır. Aynı zamanda kısa ve uzun vadede takip edilmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda BioHorizons markasının Laser-Lok® teknolojisi ile ürettiği dental implantlarda çene kemiğine daha iyi tutunma ve kabul görüldüğü belirlenmiştir. Ayrıca geleneksel yöntemlere kıyasla kemik ile implant arasındaki uyumun daha uzun süre korunduğu tespit edilmiştir.

Dentsply Ankylos Implant

en iyi implant markaları

Dental implant sektörünün önde gelen markalarından biri olan Dentsply, 1899 yılında ABD’de kurulmuştur. Firma, bugün dünya genelinde başarılı implant tedavileri gerçekleştirerek milyonlarca hastanın hayatını değiştirmektedir.

Dentsply, diğer dental implant markalarından farklı olarak “abutment” adı verilen implant parçalarına da ekstra ilgi göstermektedir. Atlantis adını verdiği teknolojisi ile kişiye özel dental implant abutmentleri üretmeyi başaran firma, bu alanda bir öncü konumunu korumaktadır. Kişiye özel abutmentler sayesinde implant operasyonları daha kolay geçer. Bu operasyon sırasında ve sonrasında yaşanan kemik kaybı minimum seviyede kalır.

Dentsply’nin öne çıkan implant türü Ankylos, tasarımı ve teknolojik özellikleri ile başarılı sonuçlar vermektedir. Yüksek stabilite ve kemik büyümesini teşvik eden özel bir yüzeye sahiptir. Ankylos implantları, çeşitli boyutlarda sunulmaktadır.

Dentsply, müşterilerine yüksek kaliteli ürünler ve hizmetler sunmaktadır. Firma aynı zamanda dentallere yönelik yazılım ve dijital çözümler de geliştirmektedir. Türkiye’deki dental implant pazarı ile yakından ilgilenen Dentsply, İstanbul’da bulunan resmi temsilcilikleri sayesinde müşterilerine tedarik konusunda ve satış sırası ve sonrası destek konusunda rakiplerinden bir adım önde hizmet vermektedir.

Sonuç olarak, Dentsply lider bir marka olarak dental implant sektöründe kalite, güvenilirlik ve yenilikçilik açısından öne çıkmaktadır. Firmanın Ankylos implantları, yüksek stabilite ve kemik büyümesini teşvik eden özellikleriyle başarılı sonuçlar vermektedir. Atlantis teknolojisi ile kişiye özel abutmentler üretmesi de implant operasyonlarının daha kolay geçmesine yardımcı olmaktadır.

Yukarıda bahsedilen markalar, Amerika merkezli en iyi implant markaları arasında yerlerini almaktadırlar. Bu markaların ortak özellikleri yüksek kaliteli, uzun ömürlü ve estetik sonuçları garantilemesidir. İmplant diş tedavisi için tercih edilecek marka, hastanın ihtiyaçlarına göre seçilmelidir. Ancak, bu markaların implantları yüksek kalitede ve dayanıklıdır, bu nedenle başarılı sonuçlar elde etmek için güvenilir seçeneklerdir.

En iyi Kore Menşeli İmplant Markaları

Güney Kore, son yıllarda implant markaları konusunda oldukça popüler hale gelmiştir. Güney Koreli implant markaları, diğer ülkelerin yanında kaliteli ürünleri ve yenilikçi teknolojileri ile dünya genelinde tanınmaktadır. En iyi fransız implant markaları şunlardır;

CSM İmplant 

CSM İmplant yani “Complete Surgical Medical Implant” olarak bilinen yani, “Tamamlayıcı Cerrahi Tıbbi İmplant” diş implantları konusunda tamamlayıcı cerrahi ve tıbbi implantlar geliştirme ve üretme amacını taşıdığını belirtmektedir. 2000 yılından, günümüze kadar varlığını devam ettiren bu firma diş hekimi Sungam Cho tarafından kurulmuştur. Kısa sürede büyüyen bu firma Güney Kore’de ve tüm dünyada ismini duyurmayı başarmıştır.  

Ürünleri sıklıkla tercih edilen bu markanın 3 adet çığır açan dental implant ürünü bulunmaktadır. Bunlar, Submerged, Submerged2 ve Submerged3’tür. Bu ürünleri bir çok farklı alanda kullanmakta aynı zamanda mümkündür. Submerged ürünü tüm ağız içi vakalarda kullanılabilinmesiyle ünlüdür. 

En iyi implant markaları arasında yer alan CSM İmplant Firması, yüksek standartlarını koruyarak kendisini geliştirmektedir. Firma, diş implantları konusunda uzmanlaşmış bir ekip tarafından yönetilir. Müşterilerine son derece kaliteli ürünler sunmaktadır.

Sonuç olarak, CSM İmplant Firması, diş implantları konusunda lider bir firma olarak öne çıkar. Yenilikçi teknolojisi, yüksek kaliteli malzemeleri ve müşteri odaklı hizmet anlayışı sayesinde, en iyi implant markaları arasında yer alır. Her zaman müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun ürünler sunarak, doğal görünümlü ve rahat hissettiren implantlar sağlar.

IBS Dental İmplant

IBS dental implant markası 2005 yılında Güney Kore’de kurulmuştur. Firma yüksek kalite prensibini benimseyerek hızlı bir büyüme sürecine girmiştir. Uzman personelleriyle birlikte son teknoloji kullanarak ürettiği ürünleri Türkiye dahil birçok ülkede kullanılmaktadır. Aynı zamanda en iyi implant markaları arasında yer alan IBS dental implant, uygun fiyatlı olmasıyla da önemli bir role sahiptir.

Markanın geniş bir ürün skalası bulunmaktadır. Fakat, tüm dünyada en çok tercih edilen patentli implant ürünü Magic FC’dir. Bu ürün, tedavi sonrası kemiğin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda da baskının minimuma inmesini ve çene kemiğinin zarar görmesinin engellenmesini sağlar. Magicore ise hem hızlı iyileşmenin yanı sıra implantın kemiğe daha dayanıklı bir şekilde tutunmasını sağlar. N.R.Fix ise diğer implant markalarından farklı olarak tasarımındaki farklılık sayesinde kemiğe baskıyı engeller ve abutmentlerle uyumlu hale getirir.

MegaGEN Implant

MegaGEN firması 2002 yılında Kore’deki en büyük diş hastanelerinden birinin ortakları tarafından kurulmuştur. Yüksek kalite düşüncesiyle başlayan marka, üretim ve tasarım aşamasında da bu kalite anlayışını sürdürmüştür. İmplant sektöründe yenilikçi olan marka, zor vakalarda bile tedavi sürecini kolaylaştırmaya yönelik tasarımlar geliştirmektedir. Aynı zamanda yeni tedavi yöntemlerinin gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Megagen dental implant markasının AnyRidge ürünü, markanın dünya çapında tercih edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu ürün, diğer implant ürünlerinin önüne geçerek özellikleriyle fark yaratmaktadır. Yenilik vizyonuyla çalışan marka, 2011 yılında dijital diş hekimliği hizmetini aktif hale getirmiştir. Aynı zamanda sektöre bir yenilik daha kazandırmıştır. Megagen markası, 2018 yılında Asya’daki en büyük implant tesisini açarak çalışmalarına devam etmiştir. Aynı yıl kendi adıyla dental ürünlerini piyasaya sunan marka, 161’den fazla ülkede hizmet vermektedir.

En İyi Fransa Menşeli İmplant Markaları

Fransa, diş implantları kendini geliştirmiş bir ülke olarak bilinmektedir. Bu alanda birçok farklı marka bulunmaktadır. Fransız implant markaları, kişilerin çene kemiğine özel olarak tasarlanmış yenilikçi teknolojileri kullanarak, hastalara doğal ve sağlam bir çözüm sunmaktadır. Ayrıca bu markaların implantları, yüksek kaliteli malzemelerden üretilerek, uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. En iyi fransız implant markaları şunlardır;

EuroTeknika

1992 yılında Fransız bir marka olan EuroTeknika, ulaşılabilir implant teknolojileri konusunda en tanınmış isimlerden biri olan Dr. Guy Hure tarafından kuruldu. EuroTeknika, işin klinik kısmına odaklanarak fonksiyonel kaliteye odaklandıklarını vurgulayan Dr. Hure liderliğinde sektörde güçlü bir konum elde etti.

EuroTeknika, yaklaşık 30 yıldır bilimsel temelli klinik araştırmalar yürüterek dental implant sektöründe pek çok yeniliğe imza atmıştır. Patentli teknolojileri arasında özellikle All In Bar® ve iphysio® büyük ilgi görmektedir. Ayrıca All In Bar®, köprü yapımında yüksek tutunma olanağı sunmaktadır. Ortalama bir günde tamamlanan operasyonu mümkün kılan bir teknolojidir. Diğer bir patentli teknoloji olan iphysio®, eksik diş bölgesinin 3D modellenerek kişiye özel implant üretimini mümkün kılmaktadır.

BioTech Implant

BioTech Dental, Fransa’da 1987 yılında kurulmuştur. Firma kaliteli hizmetin sembolü haline gelen bir dental implant markasıdır. Biyomedikal ve dental implant teknolojileri üzerinde çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda sektörde pek çok patentli teknolojinin sahibidir.

BioTech Dental markasının adından sıkça söz ettiren üç ürünü mevcuttur. Bunların ilki Kontact’tır. Kontact, dental implantın oluşturduğu baskı ve kuvvetin tüm yüzeye eşit dağılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Böylece istenmeyen hasarların önlenmesini engeller. Ayrıca kanat şeklinde yanal yüzeylere sahip olan Kontact, implantın kemiğe ilk yerleştirilmesi aşamasında uygulanan kuvveti azaltarak daha konforlu operasyonlar için zemin hazırlar.

BioTech Dental’ın bir diğer teknolojisi Weego.F.R. ise biyogeçirgenliğin minimuma indirilmesi gereken durumlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. İlk yerleştirme esnasında yüksek stabilizasyon için ise BIS ve BIS Conic adlı modeller tercih edilebilir.
İlginizi Çekebilir : Devlet Hastaneleri İmplant Yapar mı ?

Diğer Dünya Ülkelerinde Marka Olan En İyi İmplant Markaları

Diğer dünya ülkelerininde kaliteli implant markaları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları da şunlardır;

Neoss

Neoss dental implant 2000 yılında Birleşik Krallık’ta hizmet vermeye başlayan başlamıştır. Bir mühendis ve profesör iş birliği sayesinde kurulmuştur. Kaliteden ödün vermeden, modern duruşları ve müşterilerinin ihtiyaçlarını anlamaları sayesinde dünya genelinde binlerce ürün satan bir implant markası haline gelmiştir.

Neoss dental implant markası, ulaşımı ve uygulaması kolay ürünler tasarlayıp üretmektedir. Markanın hedefi, implant teknolojisinde büyük yeniliklere imza atmaktır. Ürünleri arasında yer alan Neoss Implant System®, uzun süren çalışmaların sonucunda ortaya çıkmıştır. Farklı en, boy, genişlik, fonksiyon gibi özellikleri bulunan çeşitli dental implantlar sunan Neoss Implant System’i, hastanın ihtiyacına göre belirlenen siparişlere göre üretilmektedir. Ömür boyu kullanım garantisi de verilen bu ürün, implant sektöründe oldukça dikkat çekici hale gelmiştir.

AB Implant

İsrail’de başarılı olan diş hekimi çift tarafından üretilen AB Dental Devices, İsrail menşeli bir üründür. 15 yılı aşkın implant sektöründe varlığını sürdüren firma, çalışmalarını sadece dental implantlar hakkında sürdürmektedir. AB Dental Devices diş implantı markası, daha çok Ortadoğu’da adından söz ettirmektedir. En iyi implantlar konusuna adını yazdıran firma, son teknolojileri ürünleri kullanarak karşımıza çıkmaktadır. AB Dental Devices markasının günümüzde bir çok ürünü diş klinikleri tarafından kullanılmaktadır. Fakat bu ürünler içerisinden en tanındık ve bilineni One Piece’dir. İmplant diş tedavisine ciddi kolaylıklar sağlayan bu ürün All on six veya All on four sistemlerinde olduğu gibi damağa vida ile sabitlenmesine olanak sağlamaktadır. 

AstraTech Implant

AstraTech dental implant markası, İsveç’te kurulan ve Avrupa’nın birçok yerinde hizmet veren bir markadır. Aynı zamanda Türkiye’de de diş hekimleri tarafından en çok tercih edilen implant markaları arasında yer almaktadır. AstraTech, estetiği ve implantı birleştiren üst düzey teknolojisi sayesinde kaliteli ürünler sunmaktadır.

AstraTech Dental implant ürünleri son derece dayanıklı hammaddelerden üretilmektedir. Bu nedenle marka, kaliteden ödün vermeden hastaların implantlarını uzun süre kullanmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca, ürünlerin kolay kullanımı ve güvenilirliği sayesinde de tercih edilmektedir.

Markanın insan sağlığına verdiği önem sonucu, AstraTech Dental implant markası tüm ürünlerini ağız içindeki herhangi bir konumda kullanılabilecek şekilde tasarlayıp üretmektedir. Ancak, Premium implant sınıfında yer aldığı için ücretlendirme konusunda diğer implant markalarına göre daha yüksek fiyat seviyelerine sahip olabilmektedir.

Thommen İmplant 

Thommen İmplant, İsviçre merkezli bir diş implantı markasıdır. 1975 yılında kurulan Thommen Medical, dental implantoloji konusunda uzmanlaşan bir şirkettir. Diş hekimliği alanında faaliyet gösteren ve dental implantlar, CAD/CAM rehberli cerrahi sistemleri, kemik yenilenme materyalleri, diş kökü çekim setleri gibi ürünlerin geliştirilmesiyle tanınmaktadır. Aynı zamanda Thommen İmplant’ın müşteri memnuniyetine verdiği önem de şirketin başarılarından biridir. Müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmak için şirket, müşterilerine eğitim ve destek hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, Thommen İmplant’ın ürünleri ISO 13485 kalite yönetim sistemi standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Thommen İmplant, dünya genelinde birçok ülkede kullanılan bir markadır. Kaliteli ve dayanıklı ürünleri sayesinde müşteri memnuniyetini de üst düzeyde tutmayı başarmaktadır. Ayrıca, son teknoloji ürünü malzemeler kullanarak ürettiği implantlar, uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Bu da, diş hekimlerinin en iyi implant markaları arasında Thommen İmplant’ı tercih etmesinin sebeplerinden biridir. Firma vizyon ve misyonu doğrudan müşteri odaklı olduğundan dolayı, en iyi olanı tercih edip etmemek de tamamiyle müşteriye kalmaktadır.

Straumann

implant markaları

Listemizin, en iyi implant markaları arasında 1. sırada yer alan Straumann Group, diş implantları konusunda dünya genelindeki diş hekimlerinin tercih ettiği en iyi markadır. İsviçre merkezli Straumann, yüksek kaliteli titanyum ve zirkonyum malzemelerden ürettiği implantlarla kemikle bütünleşme sürecini hızlandırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, farklı boyutlarda ve şekillerde olan Straumann implantları, tek diş eksikliği gibi basit vakalardan tam ağız rehabilitasyonuna kadar uzanan bir yelpazede çözümler sunar. Dünya genelindeki yüz binlerce başarılı işlemi gerçekleştirererek kendini kanıtlanmıştır. Straumann implantları, diğer dental programlarla uyumlu olması sayesinde diş hekimlerine esneklik sağlar. Ayrıca Straumann, diş hekimleri için eğitim materyalleri sunarak implant uygulaması konusunda bilgilerini artırmalarına yardımcı olur. Diş implantları konusunda en iyi implant markası arasında yer alan Straumann, güvenilir ve başarılı sonuçlar sunmak için sürekli olarak yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Dünya genelinde en çok tercih edilen ve tüm diş hekimlerinin güvenini kazanmış kaliteli dental implant markalarını sizler için sıraladık. DentallAid Diş Kliniği olarak, en iyi implant markaları arasında yer alan firmaların ürünlerini kullanarak müşterilerimize yüksek kaliteli dental implant hizmeti sunmaktayız.


En İyi İmplant Markaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hangi implant markası en iyidir?

Her implant markasının kendine özgü avantajları vardır ve tercih edilmesi gereken marka, hastanın ihtiyaçlarına ve tedavi sürecine bağlıdır. Ancak genel olarak, Straumann ve Nobel Biocare gibi markalar, yüksek biyo uyumluluk ve başarı oranı ile öne çıkmaktadır.

İmplant uygulamaları ne kadar sürer?

İmplant uygulamaları genellikle 1-2 saat sürer. Ancak, tedavinin tamamlanması için iyileşme süreci de gereklidir. Bu süre hastadan hastaya değişebilir ve genellikle 3-6 ay arasındadır.

İmplantlar ne kadar dayanıklıdır?

İmplantların dayanıklılığı, kullanılan malzemeye ve hastanın doğrudan ağız hijyenine bağlıdır. Kaliteli malzemelerden yapılmış implantlar, uzun yıllar boyunca dayanıklı kalabilir. Ayrıca, düzenli diş bakımı ile implantların ömrü uzatılabilir.

İmplant uygulaması ağrılı mıdır?

İmplant uygulaması lokal anestezi altında gerçekleştirilir, bu nedenle ağrı hissi minimaldir. Ancak işlem sonrası hafif ağrı ve şişlik olabilir. Doktorunuz size bu konuda daha detaylı bilgi verecektir.

İmplant tedavisi ne kadar bir maliyete mal olur?

Öncelikle implant tedavisi maliyeti, kullanılan implant markası, tedavinin süresi ve hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak değişir. İmplant tedavisi genellikle diğer diş tedavilerine göre daha yüksek bir maliyete sahiptir. Ancak, implantların uzun ömürlü olması ve doğal dişlere en yakın görünümü sağlaması nedeniyle uzun vadede avantajlı bir seçenek olabilir.

WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.