Yerli İmplant Fiyatları ve Markaları | Yerli İmplant Yorumları
Yerli İmplant Fiyatları | Yerli İmplant Markaları | Kaliteli ve Uygun Fiyatlı İmplantlar

Yerli İmplant Fiyatları | Yerli İmplant Markaları | Kaliteli ve Uygun Fiyatlı İmplantlar

Diş implantları, kaybedilen bir dişin yerine yerleştirilen yapay diş kökü olarak gören vida benzeri yapılardır. Bu vida benzeri yapılar, doğrudan çene kemiğine yerleştirilir. Yerleştirildiği çene kemiğinde ise diş kökü görevi görür. Diş implantının amacı ise, diş protezini veya diş kuronunu diş benzeri yapıda bu yapay diş kökünün üzerinde kullanılmasıdır. Bu yazımızda son yıllarda, ülkemizde oldukça popüler olan yerli implant markaları ve yerli implant fiyatları gibi konuları ele alacağız. Aynı zamanda yerli implant yaptıranların yorumları ve tecrübelerini siz değerli okuyucularıma aktararak, tedavi hakkında sizleri detaylı bilgilendireceğiz. İşte merak edilenler!

Yerli İmplant Nedir?

Yerli implant, ülkemizde üretilen diş implantlarıdır. Ülkemizde ve dünyada tanınmakta olan yerli implantlar kaliteli olmakla beraber, bazı ithal marka implantları kalite açısından geride bırakmıştır. Ayrıca, kalite ve performans açısından yerli implant fiyatları, diğer ithal implant markalarına göre daha uygun fiyatlıdır.

Yerli İmplant Fiyatları

yerli implant fiyatları ve markaları

Yerli implantların fiyatları, üretici firmaya ve implantın tipine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak yerli implantların fiyatları ithal implantlara göre daha uygun olmaktadır. İthal implantlar, yüksek döviz kuru ve ithal edilmeleri sebebiyle son yıllarda oldukça pahalı hale gelmiştir.

Yerli implant markaları ve fiyatları tatmin edici bir kaliteye sahip olup, yapılan işleme ve seçilen  implanta göre maliyeti 3000-5500 TL arası fiyat değişikliği göstermektedir.

Aynı kalitede olan bazı ithal implant markaları fiyatları ise yapılan işleme ve implantın markasına göre 3500-5500 TL arası fiyat değişikliği göstermektedir.

Detaylı bilgi ve randevu için buraya tıklayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Öncesi ve Sonrası Çalışmalarımızı İnceleyin.

Yerli İmplant Yaptıranların Yorumları

İmplant yaptırmayı düşünüyor ve cerrahi operasyondan korkuyorsanız, yerli implant yaptıranların yorumları ve deneyimlerini okumak sizlere tedavi öncesi iyi bir referans olabilmektedir. Kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz yerli implant yorumları, genellikle olumlu yöndedir. Aynı zamanda implant, cerrahi bir operasyon olacağından kaynaklı doğru bir ağız ve çene cerrahı bulunması tedavi sağlığı açısından hayati önem taşımaktadır.

Gerçek Hasta Yorumlarına Göz atın.

Yerli İmplant Markaları

Türkiye’de birkaç firma yerli implant üretimi yapmaktadır. Bu firmalar şunlardır:

 • Omnitech Implant
 • Nucleoss Implant
 • Implance Implant
 • Mode Implant
 • Evoss Implant
 • DTI Implant
 • Bilimplant Implant

Bu markaların ürünleri, ithal edilen implant markalarının ürünleri ile benzer özelliklere sahiptir. Yerli implant ile ithal implant arasındaki fark fiyat farkı, üretim tesisi ve dünya çapında yerli implantların daha az tanınmasıdır. Ayrıca, yerli implantların ucuz olmasının sebebi ise, yurtdışından getirilmemesi ve Türk lirası ile alınmasıyla alakalıdır.

Omnitech İmplant

Omnitech, ‘Rh Pozitif’ adlı tıbbi malzeme ve cihaz üretimi ve ticareti yapan bir marka olarak önümüze çıkmaktadır. Firmanın yüksek standartlarda ürettiği bu ürün, yeni teknolojilere uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Özellikle yeniliklere meraklı ağız ve çene cerrahları için oldukça ilgi çekicidir.

ISO 13484 ve MDD tıbbi cihazlar direktifine uygun olarak geliştirilen Omnitech implantlar, uzun ömürlü ve ağız sağlığına uygun bir yapıya sahiptir. Yerli implant markası ve yerli üretim olması sayesinde ekonomik bir tercih olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca, bilgisayar teknolojileri ve Numerik kontrol sistemi kullanılarak implant takma süreci daha kolay ve kullanışlı hale getirilmiştir.

Omnitech, müşteri memnuniyetine odaklanan ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden bir markadır. Tıbbi malzeme ve cihaz alanında güvenilen bir seçenek olarak sıralamadaki yerini sağlamlaştırmaktadır. Müşterilerine en iyi hizmeti sunma amacıyla sürekli olarak araştırma ve geliştirmeye önem veren Omnitech implant, gelecekte de sektördeki önemli aktörlerden biri olmaya devam edecektir.

Omnitech implant fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak, kliniğimiz ile iletişime geçin.

NucleOSS İmplant

İzmir merkezli bir implant markası olan bu köklü firma, 2001 yılında kurulmuştur. Ülkemizin önde gelen implant üreticilerinden biridir. Marka, Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermektedir. Ayrıca, yenilikçi yaklaşımlarıyla dikkat çeken firma, diş hekimlerinin ve implant kullanıcılarının güvenini kazanmıştır.

NucleOSS implant, sektörde itibarlı ve lider bir konuma sahiptir. Ürünleri dünya pazarında da giderek daha fazla tanınmaya başlamıştır. Ürün çeşitliliği oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. NucleOSS implant markası Türkiye’nin lider implant markasıdır.

NucleOSS implant fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak, kliniğimiz ile iletişime geçin.

Implance İmplant

Görkem Serçe’nin öncülüğünde 2012 yılında kurulan marka, Trabzon merkezli olarak çalışmalarına başlamıştır. Günümüzde Türkiye’nin birçok ilinde üretim ve satış yapmaktadır. Aynı zamanda, Türkiye’nin FDA onayı alan tek implant markası olma özelliğini taşımaktadır.

Implance implant, kendini geliştirmekte ve Dünya pazarına ulaşmakta oldukça yenilikçi adımlar atmaktadır. Marka, Türkiye’nin yurtdışına ihracat oranı en fazla olan markasıdır. Ağız ve çene cerrahlarımızın güvenerek önerdiği markayı siz de tercih edebilirsiniz.

Implance implant fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak, kliniğimiz ile iletişime geçin.

Mode İmplant

Mode implant, implant takma sürecindeki sterilizasyon malzemelerinin diğer implantlardan farklı olarak su bazlı olmasıyla öne çıkmaktadır. Bu yenilikçi yaklaşım, Mode implant markasını gelişen ve büyüme yolunda emin adımlarla ilerlemesini sağlamıştır. Yüksek kalitede ve güvenilir teknikler kullanarak, Mode implant alanında öncü bir konumda bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde ağız ve çene cerrahı ve kullanıcılar tarafından güvenle tercih edilmektedir.

Mode implant fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak kliniğimiz ile iletişime geçin.

Evoss İmplant

Evoss markası, dental ürünler üreten marka, Türkiye’nin ilk ve en büyük diş hekimliği fabrikalarının implant alanına yönelmesiyle doğmuş bir markadır. Ayrıca, yarım asırlık tecrübesi sayesinde başarılı ürünler ortaya koymaktadır. Evoss implant, dünya çapında en çok tercih edilen markalardan biri olma hedefiyle ilerlemektedir. Bu köklü geçmiş ve güvenilirlikle donatılmış marka, ağız ve çene cerrahları tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca marka, öncü bir konuma sahip olma özelliği taşımaktadır. Sektördeki liderliği, kalite ve performans açısından üst düzeyde olup, müşteri memnuniyetini sağlamak için sürekli olarak geliştirilmektedir.

Evoss implant fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak kliniğimiz ile iletişime geçin.

DTI İmplant

Tübitak ve Marmara Araştırma Merkezi işbirliğiyle 2010’ların başında Kocaeli’de kurulmuştur. Marka, sadece implant alanında faaliyet göstermektedir. Avrupa’da önde gelen implant markalarından biri olma hedefiyle yola çıkan bu markanın yıllık üretim hacmini beş yüz binin üzerine çıkarma hedefi bulunmaktadır.

DTI implant, uygun fiyatlı tercihler sunan marka, müşterilere ekonomik seçenekler sunmaktadır. Sektördeki liderlik amacıyla çalışmalarına devam eden bu marka, kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı üretim yaparak müşterilerinin güvenini kazanmaktadır.

DTI İmplant fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak kliniğimiz ile iletişime geçin.

Bilimplant

yerli implant markaları

2014 yılında kurulan Bilimplant, dental implant alanında kullanıcıların hem yaşam hem de sağlık hedeflerini yükseltmeyi amaçlayan öncü bir markadır. Yenilikçi yaklaşımlarla donanmış olan Bilimplant, en son teknolojileri kullanarak kapsamlı bir Ar-Ge çalışması yürütmekte ve 2014 yılından bu yana yerli ve milli dental implant üretimi gerçekleştirmektedir.

Bilimplant, bilimsel ve yüksek kaliteli üretim hizmetleri sunarak uluslararası standartlara uygun dental implantları üretmektedir. Yerli üretim implantların standartlarını sürekli olarak yükselten firma, Ar-Ge çalışmalarına büyük bir önem vermektedir. SLA yüzeyi, dünyada bilinen en uygun pürüzlülük değerine sahiptir. Diğer implant markalarından onu ayıran en önemli özelliği ise, erken iyileşme ve çene kemiği ile entegrasyonudur.  Bu özelliği sayesinde, dental sağlık alanında güvenilen bir seçenek haline gelmektedir. Ayrıca, tüm dünyada tercih edilen bir firma olma hedefini sürdürmektedir. Bilimplant, kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli olarak gelişmekte ve sektörde önde gelen bir konumda bulunmaktadır.

Bilimplant implant fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimiz ile iletişime geçin.

Diş Hekimizin İyi Bir İmplant Seçmesi İçin Ne Yapması Gerekiyor?

yerli implant yorumları

Yerli ve ithal implant markaları, diş implantı tedavisinde en iyi performans gösteren ürünleri sunmak için uğraşmaktadır. Temel düzeyde yerli ve ithal marka implant arasında pek fark bulunmamaktadır. Bunun sebebi, implant diş tedavisinin başarısını etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Bunlar;

 • Doğru teşhis
 • Ağız içi röntgen ve CT kontrolleri
 • Dikey- Yatay açıların hesaplanması ( İmplantın Çene Kemiğinde Nereye Yerleştirileceği / Planlama)
 • Sterilizasyon (İmplant ameliyatı sırasında titiz ve sterilizasyon kurallarına uyulması) gibi önemli unsurlar bulunmaktadır.

İmplant ameliyatı ve osseointegrasyon dönemi (iyileşme dönemi) sonrasında ise, implant diş tedavisi uygulanan kişinin, doktor tavsiyelerine uyması ve kliniğin, kaliteli bir diş laboratuvarı ile kaliteli malzemeler kullanılarak, implant üzeri protezin yapılması tedavi sağlığı açısından kritik öneme sahiptir. İmplant diş tedavisi tamamlandıktan sonra, kişi ağız içi bakımına özen göstermeli ve kontrol randevularını aksatmaması gerekmektedir. Bu faktörler implant diş tedavisinin başarısının %85-95 kısmını oluşturmaktadır. Kalan başarı oranı ise kullanılan implant markası temsil etmektedir. Yerli implant markaları, diğer ithal implant markalarıyla karşılaştırıldığında, aynı kaliteyi ve başarıyı sağlamak için diş hekimlerinin  titizlikle çalışması gerekmektedir. Yerli implant fiyatları da diğer seçeneklere göre daha uygun olmaktadır. Bu nedenle, bütçe dostu çözüm arayanlar için yerli implant markaları en iyi seçenek olarak sunulmaktadır.

İnstagram Üzerinden Bizi Takip Edin: Dentallaidturkey

İthal ve Yerli İmplantlar Arasındaki Farklar Nelerdir?

İthal implantlar genellikle daha pahalı olabilmektedir. Bunun nedeni, yüksek döviz kuru ve üretildikleri ülkedeki ithalat maliyetleridir. Yerli implant fiyatları ise daha uygun ve aynı kalite standartlarıyla ülkemizde üretilmeleridir.

İthal implantların avantajı, dünya çapında tanınan markalar tarafından üretiliyor olmasıdır. Bu nedenle diş hekimleri, hastalarının tercihlerine göre ve maddi durumuna göre ithal veya yerli implant seçmelidirler.

Özetle, ithal ve yerli marka implant arasındaki fark, genellikle maliyet ve marka bilinirliği gibi faktörlere dayanmaktadır. Ancak, yerli implant markaları da yüksek kalite ve güvenilirlik sunarak başarılı sonuçlar elde ettiği unutulmamalıdır. Ayrıca yerli implant yaptıranların yorumları genellikle olumlu yöndedir. Size özel tedavileri öğrenmek ve detaylı bilgi almak için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Yerli implantlar, ithal implantlarla aynı kalite standartlarına sahip midir?

Evet, yerli implantlar ithal implantlarla aynı kalite standartlarına sahiptir.

Yerli implantların fiyatları, ithal implantlara göre daha uygun mudur?

Evet, yerli implantların fiyatları ithal implantlara göre daha uygundur.

İthal implantlarla yerli implantlar arasında fark var mıdır?

Malzeme kalitesi açısından fark yoktur. Ancak fiyat açısından yerli implantlar daha ekonomiktir.

İmplant üretimi nasıl yapılır?

Implant üretimi, titanyum malzemeden yapılan küçük bir vida gibi görünen implantın hassas ölçülerde ve doğru şekilde üretilmesini içerir.

İmplant yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmek gerekir?

İmplant yaptırdıktan sonra diş hijyenine özen göstermek ve düzenli olarak diş hekimine gitmek gerekir. Ayrıca sert ve yapışkan yiyeceklerden kaçınılması da implantın uzun ömürlülüğü açısından önemlidir.

Kaynakça:

www.dtiimplant.com
www.rhpositive.com
www.modeimplant.com
www.nucleoss.com
www.implance.com
www.evossimplant.com
www.bilimplant.com

WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.