Tavşan Diş Zirkonyum - Gülüş Estetiği - 2023 Fiyatları
Tavşan Diş Zirkonyum – Gülüş Estetiği

Tavşan Diş Zirkonyum – Gülüş Estetiği

Ağız sağlığı estetikle birlikte gelir çünkü güzellik sağlıkta gizlidir. Tavşan diş yapısı üst ön dişlerin belirgin şekilde daha uzun ve önde olmasıdır. Birçok insan tarafından çok sevilse de bazı insanlar arasında estetik bir sorun olarak görülür. Dişlerimizde en çok dikkat çeken ve görünür olan bölge üst ön dişlerdir ve ön dişlerin görünümü diş güzelliğinde belirleyicidir. Tavşan dişte bu güzellik unsularından nasibini alarak kişiden kişiye değişen bir estetik algısına neden olmuştur. Tavşan diş gülüş estetiği yaptıranlar hayallerindeki görünüme ve gülüşe kavuşurlar. Konuşurken ve yemek yerken eski konforlarını kaybetmezler. Tavşan diş yapısına sahip olup görünümünüzden rahatsızsanız veya tavşan diş hayranıysanız tavşan diş gülüş estetiği tam size göre. Seçkin bir diş kliniğinde muayene olup istediğiniz tavşan diş zirkonyum estetiğine sahip olabilirsiniz.

Tavşan Diş Zirkonyum Nedir?

Tavşan diş zirkonyum tedavisi, ön kesici santral dişlerin uzunluğundan şikayet eden veya bu dişlerin kısalığından rahatsızlık duyan bireyler için uygulanan bir diş tedavisidir. Tedavide prosedürler, komple zirkonyum diş kaplama tedavisiyle aynıdır. Her yüz tipine, yaşa, kiloya ve dudak biçimine göre diş estetiği yapılabilse de gülüş estetiğinde en çok tercih edilen gülüş, tavşan diş estetiğidir. Diş hekiminiz sizin istediğiniz tedaviyi baz alarak tedaviden önce ağız sağlığınızdan emin olur ve sizin için uygun olan tavşan diş gülüş tasarımını uygular. Sağlıklı bir diş, diş hekimi için gerçek bir gülüş estetiğidir.

Tavşan diş zirkonyum kaplamalar, güç, dayanıklılık ve estetiği birleştiren son teknoloji çözümdür. Böylelikle tavşan diş yapısına kavuşmanızı sağlar. Zirkonyum sadece estetik değil aynı zamanda sağlık açısından da faydalıdır. Bakteri tutmayan, uzun yıllar kullanılabilen yapısı ve doğala yakın görünümüyle en çok tercih edilen kaplama maddesidir. Diş hekimlerinin tercihi olan zirkonyumu gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Zirkonyum tedavisini uygulanmadan önce diş hekiminiz sizin yüz yapınızı ve ağız sağlığınızı dikkate alır. Yüz, diş ve dudak yapınızı değerlendirdikten sonra danışarak özel tedavi planı oluşturulacaktır. Tavşan diş zirkonyum kaplama tedavisinde ilk olarak ön dişlerinizin etrafında lokal anestezi uygulanır. Daha sonra dişlerinizde 1 mm törpülenerek küçülme sağlanır çünkü kaplamanın diş üzerine yapıştırılması amaçlanır. Küçültme işlemlerinden sonra diş hekiminiz sizinle birlikte zirkonyum kaplama için ağız ve diş ölçülerinizi alarak  zirkonyum kaplama rengini belirler. Diş uyumunuza göre aşamalardan sonra yapıştırma işlemi yapılır. Diş hekiminiz sizleri bu aşamada detaylı yönlendirecek ve istediğiniz görünüme kavuşmanız için yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: 7 Başlıkta Komple Diş Yaptırmak

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2023

Tavşan Diş Estetiğinin Avantajları

Tavşan diş estetiğinin hem güzellik hem de sağlık açısından birçok avantajları vardır. Sizler için sıralayacak olursak:

  • Dudaklara hafif bir botoks ile özellikle daha dolgun bir görünüm sağlar.
  • Diş etleri daha sağlıklı görünür.
  •  Tavşan dişlere kavuşmak güzel bir gülüş ile birlikte dudak yapısında da değişimler sağlar.
  • Dişler daha dolgun, hacimli şekilde görünür.
  • Gülümsemeler daha çekici hale geliyor ve özgüven sağlıyor.
  • Dişlerin rengini bir kaç ton açar. Daha beyaz ve güzel dişlere sahip oluyorsunuz.
  • Parlak dişlere sahip olursunuz.
  • Doğal görünüm kazandırır.

Tavşan Diş Estetiği Nerelerde Kullanılır?

Bu tedavi iki dişin daha büyük durmasını ve estetik olarak daha güzel görünmesini isteyen kişiler için kullanılmaktadır. Tavşan diş zirkonyum güzel bir gülüşe sahip olmak ve yüz hatlarına anlam katmak amacıyla yapılırlar. Tavşan dişe sahip olmak isteyenler diş kliniklerine başvurur. Diş hekimi uygun görmesi hâlinde diş yapısına ve sağlığına en uygun tavşan diş tasarımını yapacaktır.

Kimler Tavşan Diş Estetiği Tedavisini Düşünmelidir?

Tavşan diş zirkonyum tedavisini yeni ve mükemmel bir gülümseme isteyen herkes düşünebilir. Özellikle tavşan dişlere sahip olup dişlerinden rahatsız olanlar veya tavşan diş hayranları tarafından rağbet görse bile bu tedavi kırık, çarpık ve lekeli dişlere sahip olanlara da önerilir. Uzun diş etinin neden olduğu kötü görünüm de tavşan diş gülüş estetiği ile giderilebilir. Ancak tedavide hastanın yaşı önemlidir. 18 ila 20 yaşından küçük hastalar önemli diş sağlığı sorunları olmadığı sürece bu tedaviye başvuramazlar.

Diş hekimi uzmanlarımızın görüşüne göre sağlık güzellikten önce gelir. Tavşan diş zirkonyum tedavisi özel olarak diş sağlığına uygun olmayan durumlar dışında tercih üzerine yaptırılabiliyor. Bu yüzden hastalarımızın tüm dişlerinin sağlıklı olduğundan emin olduktan sonra estetiği tercih etmesi gerekir. Yüz ve ağız çevresinde yapılan operasyonlar diş etlerinde şekil bozukluklarına yol açabileceği gibi darbe ve kazalar nedeniyle dişlerin doğal yapısı bozulabilmektedir. Her iki durumda da bu tür kişiler için gülüş tasarımı ve tavşan diş zirkonyum zorunluluk haline gelir.

Tavşan Diş Zirkonyum Fiyatları

Tavşan diş estetiğinde zirkonyum kaplama fiyatları yıl içinde değişmektedir. Kullanılan zirkonyum maddesinin çeşidi ve kalitesi, diş hekiminin mesleki donanımı, yapılacak diş sayısı, diş yapısı ve kliniğin profesyonelliğine göre tavşan diş zirkonyum fiyatları 3.500 TL ila 10.000 TL arasında değişmektedir. Daha detaylı bilgi için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Tavşan Diş Zirkonyum mu, Porselen mi?

Tavşan diş estetiğinde zirkonyum ve porselen, diş eti sağlığı ve estetik açısından farklılık gösterir. Her iki kaplama türünde de işlem aşamaları hemen hemen aynıdır diyebiliriz. Zirkonyum kaplama, madde olarak doğal dişlerin dayanıklılığına daha benzerdir. Ayrıca, doğal ısırma kuvvetini karşılayabilmektedir. Fakat porselen kaplama maddesi camsı bir yapıda olduğu için daha kırılgandır ve çok dikkat gerektirir. Porselen kaplama daha düzdür ve parlaktır ve doğal görünüme uzak kalır.

Sonuç olarak doğal dişlerinizde keskin ısırma kabiliyetiniz zirkonyum dişlerle rahatlıkla elde edilmektedir. Fakat, bilinmesi gerekir ki porselen kaplama da bu rahatlık yoktur. Uyum sağlama, estetik görünüm ve sonrasında rahatlık sağlama açısından zirkonyum mu porselen mi diye kararsızsanız, zirkonyumun diş ve diş etlerine daha uyumlu ve doğal görünüme daha yakın olduğunu söyleyebiliriz. Zirkonyum, daha avantajlı olmasından dolayı daha maliyetli olabileceği için uzun ömürlü olması da göz önünde bulundurulmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tavşan diş düzeltilir mi?

Tavşan diş düzeltilebilir ve istediğiniz şekildeki görünüme kavuşturulabilir. Diş hekiminiz diş yapınızı değerlendirdikten sonra sizler için uygun olan yöntemi belirleyecektir. Bu diş yapısına sahipseniz ve görünümünüzden rahatsızsanız diş hekiminiz öncelikle sağlıklı estetik görünümü amaçlayarak sizin istekleriniz doğrultusunda dişlerinizi düzeltecektir.

Tavşan Diş Estetiği nedir?

Tavşan diş yapısına sahip olmak isteyenler için tasarlanan ön dişlerin daha uzun olduğu diş şeklidir. Estetik görünüm açısından tavşan dişlere sahip olanların bu rahatsızlıklarını gidermede de tercih ediliyor. Ön dişler ağız yapımızda görünüm olarak en dikkat çeken yerdir ve özgüven açısından çok önemlidir. Estetik görünüm ve sağlıklı dişlerin bir arada olması için tercih edebilirsiniz.

Zirkonyum Diş Estetiği ne kadar?

Zirkonyum diş estetiği fiyatları uygulanacak diş sayısına ve diş yapısına göre farklılık gösterecektir. Porselen ve metal içerikli kaplamalara göre daha yüksek ücretli olabilirler fakat son zamanlarda çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Çünkü dayanıklılık ve estetik görünüm açısından oldukça avantajlıdır.

Zirkonyum Diş Ömrü Bitince Ne Olur?

Zirkonyum dişin ömrünün bittiğini gösteren ve mutlaka diş hekimine başvurmanız gereken belirtiler şu şekildir;
Kaplamanın diş eti ile orantılı değil ve aşağı kaymış görünüme sahip olması
Ağız kokusu
Diş etlerinde hassasiyet
Diş etlerinde kanama
Zirkonyum renginin değişmesi
Zirkonyum maddesinde çatlak veya kırılma gibi durumlar zirkonyum dişin ömrünün bittiğinin en büyük belirtilerinden bazılarıdır.

Tavşan diş estetiği tedavisi acı verir mi?

Genel olarak her diş tedavisinde olduğu gibi tavşan diş estetiği tedavisi öncesinde diş hekiminiz lokal anestezi ile uyuşturma işlemi yapacaktır. Bu nedenle törpüleme ve kaplama yapılırken acı hissedilmemektedir.

WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.