Hollywood Gülüş Tasarımı Hakkında Bilmedikleriniz
estetik gülüş

Hollywood Gülüş Tasarımı Nedir ?

Hollywood gülüş tasarımı, diş, diş eti ve dudakların en uyumlu olduğu gülüşün sağlanması ve bu gülüşü elde etmek için yapılan estetiğe verilen isimdir. Bembeyaz ve düzgün sıralanan estetik dişler ile diş etlerinin uyumu ile sağlanmaktadır. Ayrıca hollywood gülüşünün elde edilmesi için diş kaplamaları, diş implantları, diş beyazlatma, diş eti estetiği gibi farklı tedaviler gerekmektedir.

Gülüş estetiği pek çok kritere bağlıdır. Diş ve diş eti uyumu estetik gülüş tasarımı için çok önemlidir. Bu nedenle Hollywood Smile estetiğinde diş ve diş eti problemleri giderilerek en güzel gülüşün elde edilmesi sağlanmalıdır.

Hollywood Gülüşü Nasıl Olur ?

Kusursuz Hollywood gülüş tasarımı için belirli kurallar vardır. Bu kurallara tam anlamıyla uyarsanız estetik ve kusursuz Hollywood gülüşüne sahip olabilirsiniz. Hollywood gülüşü tasarlanırken dikkat edilmesi gerekenler şöyledir :

  • Kişilerin gülüş esnasında diş etleri 2 mm görülecek şekilde tasarlanmalı ve estetik daha çok ön planda olmalıdır.
  • Dudaklar simetrik olmalıdır.
  • Gülüş sırasında dudak genişliği yüzün yarısı ve birkaç milimetre daha azı kadar olmalıdır.
  • Ön dişler arasında herhangi bir boşluk bulunmamalıdır.
  • Ön dişlerin rengi aynı olmalıdır.
  • Ön dişlerdeki kaplama ışık geçirmelidir bu sayede en doğal görüneme ulaşacaktır.


Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılır ?

Tedavi, estetik gülüş tasarımı konusunda uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi taktirde istenilen görünüm sağlanamayabilir. Estetik gülüş tasarımı için öncelikle alanında uzman hekim tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir. Uzman diş hekimi öncelikle ağzınız ve dişleriniz için gerekli olan işlemleri belirleyecektir. Diş beyazlatma , diş kaplama , eksik olan diş veya dişler için diş implantı gibi farklı türde tedavilerin gerekli olup olmadığı diş hekiminiz tarafından belirlenecektir.

Diş çürükleri , diş eti hastalıkları , dişlerdeki simetrik bozukluklar , dişler arasında bulunan boşluklar gibi bir çok etken estetik gülüş tasarımını etkilemektedir. Gülüş tasarımının yapılması için öncelikle sorunlar tek tek belirlenerek ve giderilmelidir.

Hastalarımızın muayenesi ile birlikte ağız ve dişlerin ölçüleri dijital olarak alınmaktadır. Bu ölçüler bilgisayar ortamında kullanılarak ağız yapısına en uygun biçimde tasarlanmaktadır. Aynı zamanda tasarıma uygun biçimde diş ve diş etilerinde bulunan sorunların giderilmesi için bir tedavi programı oluşturulur.

Hollywood Gülüşü Aşamaları Nelerdir ?

hollywood gülüşü tasarımı

Tedavi aşamaları her hasta da aynı olmamasıyla beraber tedavi aşamalarında da farklılık gösterebilmektedir. Hollywood gülüş tasarımı aşamaları hastaya özel olarak belirlenebilmesi için öncelikle uzman hekim tarafından muayene edilmelidir. Gerçekleştirilen muayene ardından hasta için gerekli olan tedavi yöntemleri belirlenmektedir. Genel olarak Hollywood Gülüşü aşamaları şöyledir;

Diş Çürüğü ve Diş Eti Tedavisi

Hollywood Gülüşüne sahip olmak isteyen bir kişi öncelikle diş çürüklerinden kurtulmalıdır. Bu bakıma yapılan muayeneler sonucucu ağız içinde bulunan çürükler tespit edilir ve tedavi edilir. Çürük dişler kusursuz gülüşe ulaşmak için ortadan kaldırılmalıdır. Ayrıca estetik gülüş aşamlarında biri olan diş çürüğü tedavisi ile birlikte diş etlerinde bulunun rahatsızlıklardan giderilmelidir.

Diş İmplantı

Tedavi hollywood gülüşü isteyen her hasta için geçerli bir tedavi biçimi değildir. Diş implantı: Ağızda bulunan eksik diş veya dişler için yapılmaktadır. Diş kayıplarının giderilmesi istenilen kusursuz gülüş için çok önemlidir. Bu yüzden gülüş tasarımının tamamlanması için eksik diş veya dişler implant yöntemiyle giderilmelidir.

Porselen Kaplama  

Hollywood gülüşünde porselen kaplama , estetik gülüş tasarımının bir aşamasıdır. Porselen lamine uygulamasıyla harika görünümlü dişlere sahip olabilirsiniz. Beyaz , pürüzsüz ve parlak görünümlü dişlere sahip olmak için porselen vener adı verilen porselen kaplamalar kullanılmaktadır. Bazı hastalara gülüşü için gerekliyse porselen kaplama tedavisi uygulanmadır. Özellikle dişlerinde simetri sorunu yaşayan hastalara uygulanan porselen kaplama estetik görünüm için önemlidir. Çarpık , kırık çatlak ve ayrık dişler için porselen kaplama tedavisi uygulanmaktadır.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma Hollywood gülüşü estetiğinin bir parçasıdır. Hollywood gülüşü için beyaz ve parlak dişlere sahip olmak son derece önemlidir. Kişinin diş yapısı porselen kaplamayı gerektirmiyor ve yalnızca diş renginin beyazlatılması ile Hollywood gülüşüne sahip olabiliyorsa diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilir.  

Hollywood Gülüşü Kalıcı mı?

Hollywood Gülüşünün ömrü uygulanan tedavilere göre değişkenlik göstermektedir. En doğru bilgi için hekiminiz ile görüşmeniz tavsiyemizdir. Gülüş estetiği geçiren hasta , hekimlerinin tavsiyelere bağlı karalarak ağız ve diş hijyenini dikkat ettiği taktirde gülüş tasarımı kendini uzun bir süre koruyabilmektedir. Hastaların diş hekimi kontrollerini de aksatmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Ağız ve diş sağlığa düzenli bir biçimde gerçekleştiren hastalar uzun süreler boyunca estetik görünümünü koruyabilmektedir.

Hollywood Gülüşü Sonrası Hastalara Nelere Dikkat Etmelidir ?

Hollywood gülüşü estetiği geçiren hastaların ağız ve diş sağlığına dikkat etmeleri gerekmektedir. Gülüş tasarımının kalıcı olması için diş hekimi kontrollerine düzenli olarak gitmeniz tavsiyemizdir. Uygulama sonrası dişlerini fazla zorlamamanız gerekmektedir. Özellikle porselen kaplama tedavisi uygulanan hastaların birkaç gün  sert yiyecek ısırmaktan kaçınmaları gerekmektedir. Eğer uykuda diş sıkma probleminiz varsa bu durumu hekiminize bildirmelisiniz.

WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.