Pembe Diş Eti Estetiği Kalıcı mı ?
pembe diş eti estetiği

Diş Eti Estetiği Kalıcı Mı?

Estetik tedavi yöntemlerinden bir tanesi olan diş eti estetiği, diş etlerinde oluşan çekilme ve doğal gülüşte göz ile görünen bozuklukların giderilmesi amaçlanan tedavi yöntemlerinden biridir. Bu tedavi yönteminde amaç, dişlerin ve diş etlerinin ulaşması gereken standartlara ulaştırılması sağlanmaktadır. Aynı zamanda bu tedavi yöntemi pembe diş eti estetiği olarak ta bilinmektedir. Tedavi, kişinin hayatını olumsuz etkileyen diş eti bozukluklarını düzeltebilmesi için uygulanan yaygın tedavi yöntemleri arasındadır. Pembe diş eti estetiği,  diş eti ve diş yapısı uygun olan tüm yaşlarda olan kişi veya kişilere uygulanmaktadır.

Hangi Durumlarda Uygulanmaktadır?

Pembe diş eti estetiği bulunan görüntü ve estetik bozukluklarında uygulanmaktadır. Bu tedavi yöntemi, kişinin gülerken veya konuşurken kötü görüntüye sebep olmaktadır. Bu durumdan dolayı da kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Diş eti estetiği, kişi gülümserken diş etleri gerektiğinden fazla ortaya çıkıyorsa veya diş eti rengi standardın üzerinde kırmızılık ve şişme göründüğü durumlarda ya da diş eti çekilmesi şikayetinde olan kişilere uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir.

Tedavi Nasıl Gerçekleşir?

pembe diş eti estetiği

Estetik diş hekimliği arasında yer alan diş eti estetiği tedavi yönteminde öncelik, kişinin şikayetine göre, doktor muayenesinden sonra belirlenmektedir. Bu tedavi ağız, diş yapısı ve sağlığı önceliğinde uygulanmalıdır. Uygun standartların sıralanması ve kişinin estetik kaygılarının son bulması amaçlanmaktadır. Bu tedavi sırasında lazer uygulamaları büyük önem taşımaktadır.

Diş Eti Estetiğinin İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Alanında uzman hekim tarafından uygulanan bu tedavi yöntemi, lokal anestezi uygulaması altında gerçekleştirilmektedir. Kişi acı hissi hissetmemektedir. Fakat uygulama sonrası hasta diş eti ağrıları yaşaması normaldir. Diş hekiminin vermiş olduğu ağrı kesiciler kullanıldığı taktirde ağrılar minimuma indirilir. Pembe diş eti estetiği tedavilerinde, lazer uygulamaları kullanılması, tedavide kanama gibi durumların yaşanmasına engeldir. Bu durum doktor ve hasta için konfor sağlamaktadır. Ayrıca tedavide iyileşme süreci ortalama on veya on dört günde gerçekleşmektedir.

Diş Eti Estetiği Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Diş ve ağız yapısını bozan diş kayıplarına sebebiyet veren diş eti rahatsızlıkların tedavi edilmesi oldukça önemlidir. Tedavinin diş kayıplarını önlemesi sayesinde;

  • Diş köklerinde oluşan iltihapların önlemesi
  • Diş dizilimi sırasının bozulmaması
  • Diş diziliminde bulunan estetik kaygıların kaybolması
  • Diş dokularının daha sağlıklı hale gelmesi
  • Diş ve diş etinde bulunan kanamaların ve ağız yaralarının önüne geçilmesi gibi sorunlardan kurtulmak diş eti estetiği tedavisi sayesinde mümkündür.

Yorum bırakın

WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.