Straumann İmplant Fiyatlarına Göz Atın ! Straumann İmplant
straumann implant

Straumann İmplant Fiyatı – Straumann İmplant

Straumann implant, dünya genelinde en bilinen ve tercih edilen yüksek kaliteli diş implantlarından biridir. Straumann, İsviçre merkezli bir şirket olup sadece diş implantlarına odaklanarak bu alanda yenilikçi adımlar atmıştır. Türkiye’de de merkezleri olan Straumann implantlar, yurtdışından ithal edilen implantlara göre tedaviyi çok daha hızlı bir şekilde sağlayabilme özelliğiyle dikkat çekmektedir. Straumann implant fiyatları, diğer diş protez seçeneklerine kıyasla daha yüksek olabilmektedir. Ancak dayanıklılık ve kullanım kolaylığı açısından değerlendirildiğinde, genellikle diğer seçeneklere göre diş implantları tercih edilmektedir. Straumann markasının etkisi yanı sıra, implant tedavisinin kalitesini etkileyen üç temel faktör vardır. Detaylar Aşağıda !

Straumann İmplant Neden Tercih Edilmelidir?

İlk olarak bilinmelidir ki, implant markası önemlidir. Dünya genelinde yüzlerce diş implantı üreten şirket bulunmakta ve her biri kendi standartlarına sahiptir. Ancak İsviçre menşeili implantların en yüksek kalitede olduğu genel kabul görmektedir. Straumann bir İsviçre markasıdır. Markanın en önemli güvencesi, üretim kalitesinin garantisi ve ömür boyu garanti konforudur. Bilinen bir markadan implant satın alındığında gereksiz araştırmalarla zaman kaybedilmesine gerek yoktur. Ayrıca kullanılan malzemenin (titanyum, zirkonyum vb.) kalitesi de önemlidir.

Titanyum ve zirkonyum, vücut tarafından doğal olarak kabul edilen elementlerdir. Bu nedenle kemik eklenmesi veya kemik konsolidasyonu gerektiğinde genellikle bunlardan biri veya her ikisi de alaşım olarak kullanılmaktadır. Ancak bazı şirketler üretim maliyetlerini düşürülmesi için bu malzemeleri %100 saflıkta kullanmamaktadır. %100 saf olmayan ve daha ucuz elementlerle alaşımlanan diş implantları, belirli bir süre sonra vücut tarafından reddedilebilmektedir. Bu durum kısa vadede hastada fark edilmese de uzun vadede ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle, Straumann implant fiyatlarına bakılmaksızın kaliteli bir malzeme kullanımını garanti etmek için bilinen bir markayla çalışmak faydalıdır.

İlginizi Çekebilir : En İyi İmplant Markaları Nelerdir ?

Straumann İmplantın Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Straumann implant tedavisi, hastalarımızın sağlıklarını geri kazanmalarına ve hayat kalitelerini artırmalarına kesin çözümler sağlar. Peki Straumann implant tedavisinin özellikleri ve avantajları nelerdir? Straumann implantlar, ters manevraları önleyen ek bir bağlantıya sahiptir ve daha güvenli bir tedavi süreci sağlar. Ayrıca mavi rengi sayesinde uygulamanın kolay takibi mümkündür. Küçük boyutlarda üretilen Straumann implantlar, az yer kaplayarak tedavinin başarısını arttırmakta ve yükseklik işaretleri sayesinde kolayca ayarlanabilmektedir. Önceden belirlenen bağlantı noktaları ve iç yapısını korumak için tasarlanan Loxim transfer bileşeni de tedavinin güvenliği açısından önemlidir.

Straumann, estetik açıdan yüksek kaliteli ve dayanıklı bir dizi protez seçeneği sunar. Roxolid gibi patentli ürünler üreten Straumann şirketi, aynı zamanda %15 zirkonyum ve %85 titanyumdan oluşan sağlıklı bir alaşımdan yapılan Roxolid implantlar da üretmektedir. Böylece neredeyse her hasta için uygun konikler ve kısa implantlar uygulanabilmektedir. SLActive implantlar da dokularla temas halindeki yüzeylerindeki özel kaplamalar sayesinde hızlı iyileşme süresi sunar. Özellikle riskli durumlarda tercih edilen bu implantlar, kemik ve yumuşak doku yapısında anormallikler olduğunda ortalama iyileşme süresini bir ay kadar azaltabilmektedir. Radyasyona maruz kalmış kemik yapıları olan hastalarda da %100 başarı oranı elde edilmiştir. Ayrıca Straumann SLActive implantın en önemli özelliklerinden biri de tedavi sürecini kısaltan yüzeyidir. Bu durumda daha öngörülebilen bir tedavi şansı sunmaktadır. Bu implantlar zorlu tedavi protokollerine sahip herhangi bir hastada kullanılabilmektedir. Bilimsel çalışmalar, implant yüzeyinin vücutta iyileşme hızını arttırdığını, inflamasyonu azalttığını ve daha iyi sonuçlar sunduğunu göstermektedir.

Ayrıca İlginizi Çekebilir : Vidalı Diş İmplant Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Straumann İmplant Fiyatları 2023

İmplant uygulamasını yapacak diş hekimi ve kliniği seçmek önemlidir. Damakta diş implantlarının yerleştirilmesi bir operasyon olarak kabul edilmektedir. Operasyonun başarılı bir şekilde tamamlanması için steril bir ortamda gerçekleştirilmelidir. Bu nedenle tercih edeceğiniz kliniğin uzman diş hekimlerini istihdam ettiğinden ve operasyonun başarısı için gerekli steril ortamı sağladığından emin olmanız gerekir.

Straumann implant fiyatları, tüm bu faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle en doğru bilgiyi almak için diş kliniğimize başvurmanızı öneriyoruz. Unutmayın, sağlığınızla ilgili vereceğiniz kararlar sizi kaliteli bir yaşama geri döndürecektir.

Yasal düzenlemelere göre, tedavi fiyatlarının internet üzerinden paylaşılması yasaktır. Ancak, bizimle aşağıdaki butonlara tıklayarak, iletişime geçebilir ve Straumann implant fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Yapay diş kökü implant tedavisi ile ömür boyu gülümseyin !

Ayrıca İlginizi Çekebilir : Çekilen Dişin Yerine Ne Yapılır ?


Sıkça Sorulan Sorular

Straumann implant hangi ülkenin malı?

Straumann, İsviçre menşeili bir implant markasıdır ve ürünleri İsviçre’de üretilmektedir. Fabrikası İsviçre’nin Waldenburg kentinde bulunan Straumann, dünya genelinde 120’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Dolayısıyla, Straumann implantlarının menşei İsviçre olarak bilinmektedir.

Straumann implant iyi mi?

ITI Straumann implantları diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilen ve dünya çapında geçerliliği olan bir markadır. İsviçre menşeili ve köklü bir firma olan ITI, geliştirdiği patentler ve SLActive yüzeyli implant uygulamaları ile öne çıkıyor. Bu nedenle, ITI Straumann implantlarının kalitesi ve güvenilirliği konusunda şüphe duymanıza gerek yok.

En iyi yerli implant markası hangisi?

Türkiye’de birçok yerli implant markası bulunmakla birlikte, Nucleoss ve Implance gibi iki marka diğerlerinden öne çıkıyor. En köklü implant üreticisi olarak bilinen Nucleoss, İzmir’de kurulan ve geniş ürün yelpazesiyle diş hekimleri tarafından tercih edilmektedir. Diğer bir seçenek olan Implance ise Türkiye’nin tek FDA onaylı implant markasıdır. Her iki marka da kaliteli ürünleri ile tanınıyor ve güvenilirliği konusunda diş hekimlerinin desteğini alıyor.

WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

+90 545 956 43 79

+90 545 956 43 79

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

info@dentallaid.com

Bize e-posta gönderin

+90 545 956 43 79

Online Whatsapp Hattımız

WhatsApp'tan Yazın.