İstanbul Diş Kliniği - DentallAid Diş Kliniği

diş beyazlatma

Bleaching teknolojisiyle dişlerinizle birlikte gülüşünüzüde güzelleştirin.

implant tedavisi

Diş eksiklikleriniz artık sizin için bir sorun olmaktan çıkacak.

gülüş tasarımı

Gelişmiş CAD-CAM Teknolojimiz ile gülüşünüzü tasarlayın.

zirkonyum diş kaplama

Doğal dişe en yakın zirkonyum kaplama ile estetiğin ve dayanıklılığın konforunu yaşayın.

Sizi Arayalım…

Sağlıklı bir gülüşe sahip olmak artık çok daha kolay! Uygun fiyatlı ve en iyi tedavi seçenekleri için hemen formumuzu doldurun. Deneyimli diş hekimlerimiz sizinle iletişime geçecek ve size en uygun tedavi planını sunacaklar. Böylece, kısa sürede sağlıklı ve estetik bir gülümseme elde edebilirsiniz.
  Tedavilerimiz

  Before & After Köşesi

  hasta öncesihasta sonrası
  hasta öncesi1 sonraki
  hasta oncesihasta sonrası
  zirkonyum kaplama tedavisizirkonyum kaplama tedavisi
  0 Yıllık Hasta
  0 Alanında Uzman Çalışan
  0 Yıllık Tecrübe
  0 Mutlu Gülüş

  Sorularınız mı var?

  İmplant tedavileri uygulanırken ağrısız müdahale için lokal anestezi uygulanmaktadır. Tıbbi müdahalelerde kişinin isteği doğrultusunda bilinçli sedasyon veya genel anestezi uygulamaları da yapılmaktadır. İmplant tedavisi uygulandıktan sonra tedavi uygulanacak olan kişiye verilecek olan ağrı kesici ile kişinin konforu iyi seviyede tutulmakta ve ağrı seviyesi ciddi seviyede düşürülecektir.

  Diş implantı uygulaması yapıldıktan 2 saat sonrasında kişinin beslenmesi gerekmektedir. Bu 2 saat içerisinde kişi beslenmemelidir. 2 saat sonraki dönem içinse sıcak yiyecekler tüketmemeli, daha çok soğuk, ılık besinlerle ( dondurma, süt ve süt ürünleri gibi ) beslenmelidir. Tedavi ve ağız sağlığı için kişinin ilk 1 hafta içerisinde sıcak yiyeceklerden ve içeceklerden uzak durması önem taşımaktadır.

  İmplant tedavilerinde kişinin ağzında bulunan diş eksikliğinin sayısına bağlı olarak, geçici diş protezi uygulamaları yapılmaktadır. Eğer kişinin fazla diş eksikliği durumunda geçici hareketli protez veya sabit diş protezinden herhangi biri uygulanmaktadır. Kişinin tam dişsiz durumunda ise Fast-Fixed tekniği ile sabit geçici protez diş uygulanmaktadır.

  Alanında uzman cerrahın panoromik röntgen sonrasında yapılan kontrollere göre kişinin ağız ve çene kemiği uygun ise diş çekiminden sonra implant tedavisi uygulanmaktadır.

  İmplant tedavisinin en büyük dezavantajlarından  biri yanlış ve yetersiz uygulamalar sonucu ortaya çıkabilecek komplikelerdir. Enfeksiyon implant uygulanacak yerin sağlıklı kemik dokusunda kaybetmesiyle sonuçlanması olunasıdır.
  Tedavi planlaması doğru yapılmaması, tedavi sonununda da estetik problemler yaratabilmektedir.

  İmplant tedavisi yerleştirildikten sonra implant çene kemiği ile entegre süresine kadar hasta ağız, diş sağlığına önem vermeli ve sigara kullanmamalıdır. Tedavide kullanılabilinecek malzemelerin veya materyallerin kaliteleri ve hijyen standartlarında olmaması implant tedavisi için dezavantaj yaratmaktadır.

  İmplant tedavisi yapıldıktan, yapay diş kökü diş etine entegre olunduktan sonra sabit veya hareketli protezleri takıldıktan sonra bakımına ve önem veren kişiler için 20 veya 30 yıl boyunca sağlıklı bir şekilde kullanabilinmektedir. Diş implantının ömrünü etkileyen bir çok faktörler bulunmaktadır. İmplant tedavisinin doğru şekilde uygulanması ve implant bakımlarının aksatılmaması gibi durumlar implant ömrünü doğrudan etkilemektedir.

  Son Yazılar

  İlk Okuyan Siz Olun

  Referanslar

  Hastalarımız Hakkımızda Ne Söylüyor

  Partnerlerimiz

  Straaumann
  MegaGEN
  World Health Organization
  BEGO
  ZirkonZahnn

  WhatsApp ile Ücretsiz Danışmanlık Hattı

  +90 545 956 43 79

  +90 545 956 43 79

  Bir sorunuz mu var? Bizi hemen arayın

  info@dentallaid.com

  Bize e-posta gönderin

  +90 545 956 43 79

  Online Whatsapp Hattımız

  WhatsApp'tan Yazın.